Aktuálně z infocentra ....

Naše Infocentrum se účastní kampaně české léto 2020

Pro rok 2020 jsme se rozhodli zapojit do kampaně ČESKÉ LÉTO 2020, kdy jsme se spojili se společností T-mobile a společně jsem pro vás přichystali malé překvapení – neomezená data na 24 hodin jako dárek od @T-Mobile CZ. Stačí k nám dorazit a aktivovat si je na místě formou načtení speciálního QR kódu do vašeho telefonu. Pak už stačí jen sdílet své zážitky s přáteli na sociálních sítích pod hashtagem #pomagentove.... Užívejte léto a těšíme se na vás!.

Chudí lidé - aneb jak to bylo v Kostelci?

Letošní sezóna je ve znamení připomenutí 200 let od narození Boženy Němcové. I proto je v prostorách vstupní chodby v Domku Boženy Němcové umístěna malá letní expozice několika panelů s tématikou známé povídky Chudí lidé od Boženy Němcové. Právě v ní si paní Božena Němcová tehdy zavzpomínala na svůj pobyt v Kostelci, na lidi a příběhy, se kterými se setkala, a vykreslila nám tak v této povídce tehdejší život na malém městečku.

Kromě shlédnutí informačních panelů k tématice povídky Chudí lidé si tuto povídku můžete v Domku Boženy Němcové a v Informačním centru také zakoupit. Kniha je doplněna vysvětlujícím aparátem, který vám objasní osudy jednotlivých zmiňovaných postav, seznámí vás s dobovou situací v městečku v kontextu historických podkladů a umožní vám tak lépe pochopit samotnou povídku a tehdejší život. Expozice je umístěna v centrální chodbě Domku Boženy Němcové. Přístupná je od května do září 2020 a to denně (kromě pondělí) od 10:00 do 16:00 hodin.

Josef Němec a jeho svět - letní expozice v Domku Boženy Němcové na rok 2020

Letošní sezóna je ve znamení připomenutí 200 let od narození Boženy Němcové. V Červeném Kostelci v Domku Boženy Němcové si ale také formou letní expozice připomínáme i osobu Josefa Němce - manžela Boženy Němcové.

Právě on, s tehdy mladou paní Boženou Němcovou, trávil první měsíce svého manželského života u nás v Červeném Kostelci. Expozice je umístěna v podkroví Domku Boženy Němcové. Přístupná je od května do září 2020 a to denně (kromě pondělí) od 10:00 do 16:00 hodin.

Cyklobusy pro rok 2020 v Kladském pomezí

Opět jsou v letošním roce (2020) spuštěny cyklobusy, které budou jezdit od 30.5. do 28.9.2020 (soboty, neděle, svátka), resp. od 1.7. do 31.8. (každý den).

Pro letošní rok je vytvořena jedna cyklobusová trasa - označena jako červená, která vede z Hradce Králové a přes Jaroměř, Českou Skalici, Náchod, Hronov, Polici nad Metují, Teplice nad Metují, Jívku, Trutnov, Svobodu nad Úpou vás dovede až do Pece pod Sněžkou či Horní Malé Úpy. Více..

Toulavý batoh je i v roce 2020 zase tady

Vydejte se na cesty s Toulavým baťohem po našem Kladském Pomezí - přemýšlíte nad tím, kam se vypravit na výlet s vašimi dětmi? Toulavý baťoh má pro vás pestrou nabídku tipů na výlety, během kterých můžete zábavnou formou poznávat krásy Kladského pomezí. Ale to zdaleka není vše. Zapojit se můžete i do cestovatelské hry o hodnotné ceny, která v letošním roce přináší několik novinek. Základním materiálem je ilustrovaná mapa Kladského pomezí, která vám poslouží jako zdroj inspirace, ale také jako herní list. Právě do ní totiž budete sbírat razítka, která získáte na jednotlivých výdejních místech. Pokud nasbíráte pět různých razítek, můžete se vydat do některého z informačních center našeho regionu, kde získáte malou pozornost. Pokud vyplníte i registrační formulář, budete zařazeni do slosování o hodnotné ceny. Vyhlášení výherců soutěže proběhne v říjnu roku 2021.

Projekt pro rozvoj činnosti TIC 2020

Pro rok 2020 jsme se rozhodli využít dotační možnosti Královehradeckého kraje a zapojit se do systému krajských dotací. Cílem je využít tyto finanční prostředky na projekt „20CRG04-0006 - Rozvoj aktivit pro návštěvníky v rámci TIC Červený Kostelec“. (více)

Připomínka výročí - 200 let Boženy Němcové

Vydejte se na výlety po stopách Boženy Němcové. Navštivte společně s námi malebný kraj Boženy Němcové, v roce, kdy si připomínáme 200 let od jejího narození. V informačním centru pro vás máme připraven informační materiál k tomuto tématu (zdarma), která vás krátce seznámí s místy pobytu Boženy Němcové v našem kraji a jejích příběhem.

Pojďte se s námi podívat do míst jejího dětství a mládí, který se pro ní stal i literární inspirací a oživme společně postavy z jejího nejznámějšího díla Babička (Česká Skalice, Ratibořice) či povídky Chudí lidé (Červený Kostelec). více informací

Červenokostelecký quest

Ve spolupráci s Městským kulturním střediskem, Vlastivědným spolkem a historikem Bc. Richardem Švandou byl vydán první Červenokostelecký quest, který vám provede zábavnou formou zajímavostmi centra Červeného Kostelce.

Budete trochu hádat, trochu bádat a určitě se dozvíte spoustu zajímavých informací a navštívíte mnoho zajímavých míst v samém srdci Červeného Kostelce.

Červený Kostelec má pohádkové sklepení...

Nejmenší z návštěvníků Červeného Kostelci (ale i červenokostelecké děti) mohou nově navštívit zrekonstruované sklepení v Domku Boženy Němcové do podoby dvou oblíbených pohádek Boženy Němcové.

Přijďte se tak podívat na pěkného čerta, který hlídá nezbedné duše v kotli, nebo jezinky, které už se nemohou dočkat svého Smolíčka ...

Z archÍvu


Od 14. srpna 2019 ožívá město folklorem...

14. srpna 2019 zahajujeme již 65. ročník Mezinárodního folklorního festivalu. Užijte si s námi pětidenní svátek folkloru, zazpívejte si, zatancujte a přijďte se bavit. Je pro vás připraven nejen samotný festival, ale i jeho bohatý doprovodný program....

Cyklobusy 2019

Máme pro vás nové jízdní řády cyklobusů v Kladském pomezí, můžete se tak na kole vydat například do polského Karlówa, lázní Kudowa Zdrój. Nebo můžete využít linku vedoucí z Hradce Králové do Krkonoš....

Připravte se na LESák CUP 2019

I v letošním roce se můžete těšit na již tradiční závod horských kol v lokalitě Bohdašín - Lesák u Červeného Kostelce. Závod se pojede v sobotu 24.8.2019, takže neváhejte....

Vychází nové letní číslo turistických novin KLadského Pomezí

Chcete další tipy na výlety a zajímavosti z našeho regionu. Výtisk zdarma v IC pro vás...

Projekt pro rozvoj činnosti TIC 2019

Pro rok 2019 jsme se rozhodli využít dotační možnosti Královehradeckého kraje a zapojit se do systému krajských dotací. Cílem je využít tyto finanční prostředky na projekt „19CRG04-0020 - Rozvoj činnosti TIC Červený Kostelec“. (více)