vychází nové číslo turistických novin Kladského pomezí

Nové, letní číslo turistických novin je tady

Hlavním tématem jsou vojenské památky zapojené do prázdninového Festivalu zážitků. Novinkou je rubrika Krajina příběhů, která zve i na méně známá místa formou poutavého vyprávění.

V novém čísle turistických novin naleznete, ostatně jako vždy, mnoho inspirace na letní dny spojené s cestováním po našem krásném regionu. Věříme, že to bude inspirace pro vás poučná a poutavá...

Léto v Kladském pomezí se dá strávit různými způsoby. Proto jsou součástí novin nejen tipy na aktivní dovolenou, ale také inspirace kudy se vydat za poznáním, jaké výstavy a akce neminout a kde se posléze občerstvit. Rozhovor s Janou Nešněrovou, ředitelkou Městského muzea a galerie J. W. Mezerové v Úpici, přiblíží rekonstrukci a znovuotevření Dřevěnky. Tento nejstarší úpický dům (NKP) s etnografickou expozicí získal cenu za Dřevěnou stavbu roku 2019. Dále v novinách zve město Náchod na vojenské akce i Jiráskovu turistickou chatu. Do Nového Města nad Metují se můžou turisté vydat za nově otevřenou zámeckou alejí i létajícími stroji Leonarda da Vinci. Významná trať Jaroměř – Česká Skalice – Malé Svatoňovice slaví 160 let a 1. 6. 2019 se z Výtopny Jaroměř po ní rozjede parním vlak a vy můžete sedět v něm.

Festivalu zážitků, největší události letošního léta v Kladském pomezí, je věnována dvojstrana, která seznámí nejen s kompletním programem, ale i možnostmi jak získat odměnu či být součástí mimořádného zážitku. Nechybí ani cestovatelská hra Toulavý baťoh a novinky z projektu Čapek.

Noviny budou k dostání od konce dubna 2019 v informačních centrech regionu Kladského pomezí a v elektronické formě na www.kladskepomezi.cz.