KULTURA v našem regionu

Červený Kostelec žije kulturou a množstvím nejrůznějších kulturně-společenských akcí. Samozřejmě se nezapomíná ani na sport, ale divadelní zázemí, spjatost s kulturou našeho regionu a především překrásné červenokostelecké Divadlo J.K.Tyla vytváří ideální podmínky pro bohatý kulturní život v našem kraji.

Ve městě a jeho okolí existuje velké množství nejrůznějších dobrovolný spolků a uskupení, které napomáhají při realizaci nejrůznějších představení, her, pořádání výstav a oslav, programů pro děti a přípravě sportovních soutěží a zápasů.

Rezervace on-line

předprodej vstupenek

Předprodej vstupenek na červenokostelecké akce i akce v okolí (rezervace i on-line prodej)

kalendárium akcí na ckzije.cz

Volnočasový web CKZIJE.CZ nabízí pozvánky na akce i přehledné kalendárium akcí.

Mezinárodní folklorní festival

Oficiální stránky tradičního Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci.

Tradiční a vyhlášené akce v Červeném Kostelci a okolí:

Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec

MFF ČK je nejvýznamnější akcí tohoto druhu v našem kraji a jedním z nejstarších festivalů v České republice V posledních letech díky kvalitnímu obsazení všech programů zahraničními soubory, které ve svých zemích představují folklorní špičku, se zařadil mezi nejvýznamnější festivaly v Evropě a byl oceněn zařazením mezi hlavní festivaly pořádané pod patronací mezinárodní organizace lidového umění I.O.V. patřící statutem B do UNESCO. Mezinárodní folklorní festival se koná každoročně ve druhé polovině srpna v překrásném přírodním areálu u Divadla J.K.Tyla v Červeném Kostelci (doba trvání 5 dní, středa-neděle). více informací také na www.folklorck.cz

Divadelní festival Červený Kostelec

Východočeská přehlídka amatérského činoherního divadla je setkání divadelníků a tvořivých lidí, kteří mimo své povolání dělají něco pro příjemnější život v dnešní době. Během 4 dnů (zpravidla březen) se v Divadle J. K.Tyla v Červeném Kostelci tradičně představuje na 10 divadelních spolků a souborů se svými inscenacemi. Ty nejlepší pak odborná porota doporučuje na národní přehlídky divadelní tvorby.

Další kulturní akce:

  • Divadelní abonentní cyklus (září - červen)
  • Hudební abonentní cyklus (září - červen)
  • Abonentní cyklus dětských divadel (září - červen)
  • Loutkářský festival pro děti (listopad)
  • Filmový festival pro děti (říjen, březen)
  • Vlastivědné besedy v průběhu roku
  • Výstavní činnost - vánoční, velikonoční a tématické výstavy po celý rok