Cykloturistika U Nás

Oblast Červeného Kostelce, která leží v srdci Kladského pomezí, je velice příznivá pro nejrůznější turistické a cykloturistické aktivity. Naleznete zde mnoho zajímavých míst pro vaše výlety, ať již jste začínající či pokročilí cykloturisté. Jsou zde i výlety vhodné pro děti, ale i trasy pro cyklisty a bikery, kteří chtějí otestovat hranici svých sil.

Krásná zvlněná krajina v podhůří Krkonoš a Jestřebích hor umožní každému cyklistovi krásný výhled do krajiny a na své trase jistě každý nalezne dostatek zajímavých věcí či historických zajímavostí.

Vždyť proč by ne, když se nacházíte v kraji Aloise Jiráska a Boženy Němcové, kraji - opředeném nejrůznějšími pohádkami, bájemi či příběhy.

Tipy na cyklovýlety

Pár tipů na cyklotrasy v okolí...

zajímavá místa

Několik tipů na zajímavá výletní místa, stačí jen nasednou a vyrazit....

Cyklobusy v regionu

Pro rychlou přepravu do dalších míst regionu můžete využít blízkou síť cyklobusů...

PRO BIKERY

Červenokostelecko a také širší oblast Kladského pomezí je atraktivní i pro náročné bikery, kteří si chtějí vyzkoušet své cyklistické hranice a případně si sáhnout až na samé dno svých sil.

Není tedy náhodou, že se mimo mnoha jiných cyklistických závodů po celém území pořádá každoročně začátkem září v Teplicích nad Metují asi nejtěžší závod horských kol v České republice "Rally Sudety". Celý okruh Broumovskem a Polickem je dlouhý 123 km a má součet převýšení větší než 3000 metrů. Trať je určena výhradně pro horská kola, je jednosměrná a celoročně vyznačená světle modrými trojúhelníky ve žlutém čtverci.

Dalším oblíbeným závodem pořádaným v červnu každého roku ve městě Úpice je "Apache Jestřebí hory". Nabízí tři trasy o délkách 103 km při převýšení 2500 metrů, 58 km a 32 km. Tyto tratě jsou vyznačeny oranžovým trojúhelníkem ve žlutém čtverci.

Relativní novinkou je pak Lesák cup, který představuje zajímavý závod horských kol na úpatí Jestřebích hor.

Startuje se od roku 2016, nicméně si tento závod horských kol získal již značnou oblibu a nabízí i široké možnosti startování různých skupin bikerů.