Skibusy v našem regionu

Informace o skibusech v regionu a jejich jízdních řádech

Tak jako i v minulých letech zajišťuje Branka o.p.s. ve spolupráci s příslušnými městy a obcemi v regionu a dopravní společností CDS Náchod provoz oblíbených SKIBUSŮ v Kladském pomezí.

Tyto skibusy jezdí v průběhu ledna a února, a to vždy každou sobotu dle stanoveného jízdního řádu. Pojeďte s námi poznávat krásy Jestřebích a Stolových hor, kam vedou základní trasy skibusů. Tamní klimatické podmínky zaručují dostatek sněhu pro běžecké lyžování a příslušné běžecké stopy jsou pravidelně udržovány.

Informace o vhodných běžeckých trasách pro lyžování naleznete na přehledu běžeckých tras. Kromě vyhledávaného běžeckého lyžování po upravených trasách máte samozřejmě možnost využít řadu neoficiálních tras, které však nejsou standardně udržovány, nicméně i zde i požitek z pohybu na čerstvém vzduchu a v podhorském terénu vynikající.

Vyznavačům bílé stopy je k dispozici téměř 300 udržovaných tratí, které jsou propojeny i se sousedním Polskem, s oblastí národního parku Góry Stolowe. Garantem projektu "Lyžařské běžecké trasy v Kladském pomezí" je společnost pro rozvoj cestovního ruchu Branka, o.p.s. Údržba stop je spolufinancována z prostředků Královehradeckého kraje, Branka, o.p.s. spolu s místními organizacemi zajišťuje údržbu v oblasti Jestřebích hor, okolí Dobrošova u Náchoda, Machova, Peplic nad Metují, Police nad Metují a v oblasti Broumovských stěn u hraničních Javořích hor.

V našem regionu naleznete také několik lyžařských areálů pro sjezdové lyžování. Nejedná se o obrovské komplexní areály jako v blízkých Krkonoších, nicméně jejich značnou výhodou je rychlá dostupnost z jednotlivých měst regionu a tak jsou vyhledávaným cílem fanoušků sjezdového lyžování především pro rodiny s dětmi a ty, kteří si chtějí zalyžovat rychle na pár hodinek bez dlouhého cestování do lyžařského střediska.

Informace o jízdních řadech skibusů a aktuální informace úpravě tras naleznete samozřejmě také na http://ski.kladskepomezi.cz