Tip na výlet - Pstražna

Post date: 7.7.2011 12:53:12

Malý tip na víkendový výlet, aneb Hurá na pstruhy do Pstražné

Pokud chcete zažít mimořádný letní den spojený s výletem do krásného prostředí a výborným obědem či večeří věřte,že výletem do polské Pstražné určitě neuděláte chybu. A pokud vezmete na tento výlet i své milované děti, jistě i ony ocení tento nevšední zážitek.

Smažírna a loviště ryb Pstražná leží cca 7 km od lázní Kudowa Zdrój ve směru na Skanzen lidové architektury, přičemž smažírna se nachází necelých 100 metrů od tohoto zajímavého skanzenu. Sami si zde můžete vyzkoušet své rybářské umění a ulovit si svou vlastní rybu. K dispozici jsou dvě jezírka plná ryb a zaručeně si zde tu svou vysněnou rybu ulovíte. Samozřejmostí je příjemné posezení na venkovní terase se slunečníky nebo v místní selské jizbě v objektu smažírny a možnost bezplatného zapůjčení rybářského prutu a návnady.

Cena pečeného pstruha se pohybuje okolo 85 Kč, včetně chleba a nezbytného plátku citronu. Samozřejmě můžete zakoupit další občerstvení z místní nabídky. V případě, že si chcete syrového pstruha odvést domů, je možné jej zakoupit za cca 50 Kč. V Pstražné je sezóna již v plném proudu a mají zde otevřeno denně od 10 do 22 hodin.

Navíc je smažírna v dosahu oblíbené Masarykovy cyklostezky Kladským pomezím a proto lze tento nevšední zážitek spojit s příjemným cyklovýletem. Samozřejmě je možné cestovat i vozem a to po hlavním tahu Náchod-Běloves - Kudowa Zdrój - Pstražná.

Turistická mapa zde / automobilová mapa zde

Přejeme dobrou chuť a příjemný a trošku nevšední turistický zážitek.

Poznámka: Pstražná se nachází v zahraničí - v Polsku, proto doporučujeme cestovat s řádnými doklady a případně s příslušným cestovním pojištění léčebných výloh v zahraničí