Cyklobusy vyrážejí každý den

Post date: 10.7.2015 15:48:30

Cyklobusy v Kladském Pomezí vyrážejí o prázdninách každý den

Již od prvního víkendu v červnu se mohou turisté a návštěvníci nechat přepravit cyklobusem do turisticky významných míst našeho regionu nazývaného Kladské pomezí. V červenci a v srpnu jezdí denně. Například z Náchoda je možné se každý prázdninový den ráno v 8.15 a 12.15 nechat dovézt do Bludných skal v Polsku nebo pod Hejšovinu do Karlova a dokonce i s vaším kolem. Pokud byste se chtěli vrátit zpět prázdninovým autobusem, můžete před jednou hodinou nebo v půl čtvrté. Za návštěvu stojí také významný turistický cíl Dolního Slezska Vambeřice, kam vás cyklobus doveze krátce po jedné hodině odpoledne, přibližně za 2 hodiny jede zpět. Druhá trasa vozí turisty z Hradce Králové do Náchoda. Odtud je možné krátce po osmé hodině ráno dojet cyklobusem přes Adršpach až na Pomezní Boudy v Krkonoších. Výlet na kole z Adršpachu po cyklotrase č. 4036 kolem nově postavené rozhledny na vrchu Čáp s příjemnou zastávkou na Bischofsteině si užijete díky dech beroucím výhledům na Krkonoše, Stolové a Orlické hory. Zvládnete ho přes počáteční stoupání i se svými dětmi. Z osady skály vede trasa pohodovým terénem přes Stárkov a Velký Dřevíč až do údolí Metuje.

V Kladském pomezí jsou v provozu tedy celkem dvě linky cyklobusů. První trasa vede z Hradce Králové přes Náchod do Adršpachu a dále až na Pomezní boudy a druhá vozí návštěvníky z Náchoda do polské Kudovy Zdroje, Karlova, Vambeřic až do Broumova. Cyklobusy organizuje a propaguje destinační společnost Branka, o.p.s. ve spolupráci s Královéhradeckým krajem. Směrem na Orlické hory provozuje cyklobusy Euroregion Glacensis. Jízdní řády a tipy na další výlety v okolí najdete na stránkách www.kladskepomezi.cz.

Pro srovnání v minulém roce bylo po prvním měsíci provozu obou linek přepraveno přesně 1 000 návštěvníků. Stejně jako v předchozích letech se tento počet neustále zvyšuje a v letošním létě bylo prozatím přepraveno 1 065 cyklistů a turistů. Lze tedy očekávat, že celkový počet cestujících přesáhne 10 000.

Velmi nás těší čím dál tím větší zájem návštěvníků o cyklobusy v Kladském pomezí a pevně věříme, že jich bude i nadále přibývat.

Branka byla založena v roce 1997 jako Nadace Branka. Vzhledem k omezeným možnostem členství a formy činnosti byla v roce 2000 nadace transformována na tyto subjekty: Svaz cestovního ruchu Kladské pomezí a BRANKA, obecně prospěšná společnost. Posláním společnosti BRANKA, o.p.s. je rozvoj cestovního ruchu v turistické oblasti Kladské pomezí. Branka, o.p.s. jako organizace cestovního ruchu vyvíjí činnost na celém území Kladského pomezí, zastává funkci společnosti destinačního managementu pro TVÚ Kladské pomezí a věnuje se dalším aktivitám zaměřeným na cestovní ruch a jeho rozvoj v daném území, které vyplývají z poslání společnosti.Kontakty:

BRANKA, o.p.s., Němcové 2020, 547 01 Náchod, www.kladskepomezi.cz, tel.: 491 405 185

Markéta Venclová, ředitelka: e-mail: marketa.venclova@kladskepomezi.cz, tel: 602 190 198

Lenka Lembejová, projektový manažer: e-mail: lenka.lembejova@kladskepomezi.cz, tel.: 725 972 033