TURISTIKA‎ > ‎Tipy na běžky‎ > ‎

Trasa č.Z002 - Přes Končiny na Hronovsko

přidáno: 20. 10. 2010 8:28, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ Aktualizováno 20. 10. 2010 8:31 uživatelem IC Červený Kostelec ]
...aneb na běžkách na východ od Cerveného Kostelce.Zelená turistická značka nás z centra vyvede přes Letnou do Končinské ulice. Pohodlně se sem dostaneme také z Náchodské ulice od Bedny.
 
Zde můžeme připnout běžky, neboť před sebou máme již bílé pláně stoupající k vyhlídkovému kopci Končiny. Cestou lesem míjíme památník Končinské tragédie z druhé světové války a Burdychovo stavení, ve kterém se v roce 1942 ukrýval se svou vysílačkou poslední parašutista skupiny Silver A, radista četař Jiří Potůček. Orientačním bodem nám bude daleko viditelný vysílač na vrcholu. Vyplatí se k němu odbočit pro daleké výhledy na Červenokostelecko, Barchoviny, Krkonoše, Jestřebí hory, Hronov a Bor.
 
Ke Hronovu pokračujeme po zelené turistické značce ze střední části obce. Z Končin pokračujeme na východ mírným sjezdem lesem do osady Hájek. Cestou po levé straně uvidíme Jestřebí hory v okolí Maternice a Skalákovy studánky, před sebou máme Hronovsko a Bor. Za Hájkem odbočíme vpravo a kolem linie pěchotních srubů (řopíků) dojedeme do osady Studénky.
 
Odtud vystoupáme na kopec Signál (496 m n. m.), a za to jsme odměněni výhledy až do Polska a na Orlické hory směrem východním, na západ náš výhled zastaví až Krkonoše. Opustíme řopíky a nalezneme si sjezdovou cestu po lukách a polích kolem Slavíkova do, pod námi ležící, Horní Radechové. Pokud se nezdržíme v místní hospůdce, můžeme pod ní nastoupit na žlutou turistickou značku a přes Hadí horu a Zábrodí pokračovat na hráz Špinky.
 
Červená značka nás rekreační oblastí na břehu Špinky dovede do lesa Občina a následně do centra města.
Comments