Cyklobusy 2010 

H. Králové - Adršpašsko-teplické skály - Pomezní boudy

Trasa: H. Králové - Jaroměř - Česká Skalice - Náchod - Hronov - Police n.M. - Teplice n.M. - Adršpach - Trutnov - Pec p. Sněžkou - Horní Malá Úpa, Pomezní boudy, při zpáteční cestě zajíždní do Pece pod Sněžkou.
V provozu: 15.5. - 26.09.2010 o víkendech a svátcích, od 1.7. - 31.8.2010 každý den

Nechte své auto doma a jeďte s námi na výlet. Náš cyklobus Vás pohodlně dopraví i s vaším jízdním kolem, nebo dáte-li přednost pěší turistice, s batohem a pohorkami do srdce Adršpašsko-teplických skal a dále až do Krkonoš na Pomezní boudy. Vystoupit ale lze také již v Jaroměři, České Skalici či v Náchodě. Můžet navšívit podzemní pevnostní chodby v Josefově, zámek v Ratibořicích či v Náchodě. Doporučená trasa z Adršpašsko-teplických skal Adršpach (č. trasy 4020), Janovice, Jívka – Horní Vernéřovice, Stárkov (č.4032), Velký Dřevíč, Rokytník č.(4020), Hronov (č.4020, 22), Velké Poříčí (cyklostezka k hraničnímu přechodu v Bělovsi - č.22), Náchod ( č.22, 4034), Náchod-Staré Město (cyklostezka Pekelským údolím – č.4034), Peklo (č.4034), Nové Město nad Metují, Černice, Slavětín (č. 4034), Šestajovice, Jaroměř-Josefov (konec č.4034). Délka trasy 67 km

Jízdní řád ke stažení (http://www.kladskepomezi.cz/download/Adrspach-640123.pdf)

Jestřebí hory

Trasa: Náchod-Hronov-Červený Kostelec- Rtyně v Podkrkonoší - Úpice - Malé Svatoňovice-Odolov
V provozu: 15.5. - 26.9. 2010 o víkendech a svátcích

Jeďte se na kole podívat do Jestřebích hor. Cyklobus vás doveze na Odolov. Odtud je to jen kousek k Lotrandově jeskyni. V knize Devatero pohádek o ní píše Karel Čapek, který se zde narodil. Nejvyšší vrchol Žaltman s rozhlednou (739 m n. m.) nabízí nádherný pohled do širokého okolí. Nemáte-li rádi hory zveme vás na projížďku romantickým údolím řeky Úpy z Úpice do České Skalice. Trasa vede po zpevněné cestě bez automobilového provozu s minimálním převýšením. Za návštěvu na trase stojí obec Havlovice a hrad Vízmburk, Boušín, hrad Červená Hora, Rýzmburský altán s vyhlídkou a soubor památek v Ratibořicích a České Skalici.

Jízdní řád ke stažení (http://www.kladskepomezi.cz/download/Odolov-640129.pdf)

Orlické hory

Trasa: Nové Město nad Metují - Náchod - Dobrošov -Nový Hrádek - Olešnice v Orl.h. - Deštné v Orl.h.-Šerlich Nové Město nad Metují - Dobruška - Sněžné - Sedloňov - Deštné v Orl. h. - Šerlich Nové Město nad Metují - Náchod - Kudowa Zdroj - Duszniki Zdroj - Zieleniec - Orlické Záhoří - Šerlich Nové Město nad Metují - Peklo Jaroměř - Česká Skalice - Nové Město n. M. - OHnišov - Bačetín - Sněžné - Sedloňov - Deštné v Orl. h. - Šerlich Josefov - Smiřice - Hradec Králové - Třebechovice pod Orebem - Opočno - Dobruška - Bačetín - Deštné v Orl. h. - Šerlich
V provozu: od 29. 05. 2010 do 28. 09. 2010 o víkendech a svátcíchJízdní řád ke stažení (http://www.kladskepomezi.cz/download/orlicke-hory.zip)

Stolové hory, Náchod- Karlów

Trasa: Náchod - Kudowa Zdrój - Karlów
V provozu: 15.5.2009 - 26.9.2010 o víkendech a svátcích

Poznejte na kole krásy Polska. Nechte se vyvézt pod horu Hejšovinu ( Szcelinec Wielki) ve Stolových horách v Polsku. Na její vrchol je to cca 50 minut od zastávky autobusu. Cestou můžete ochutnat polské speciality: smaženého pstruha, kterého si sami ulovíte v rybníčku nebo sladké a křupavé vafle (gofri). Pro velké hladovce je připravený krajíc chleba hojně namazaný čerstvými škvarky a kyselá okurka. Pokud jste pěšky, po absolvování pěšího okruhu na plošině hory (cca 3 hodiny), můžete pokračovat přes Pasterku do Machova, kde je turistický přechod. Můžete také vystoupit na zastávce Karlów, Bledne skaly a navštívit pozoruhodný skalní labyrint. Doporučená trasa ze Stolových hor pro cykloturisty: Karlów ( č. 4000), Ostra Góra – Machovská Lhota hraniční přechod (č. 4000), silnice do Machova na Mýto (neznačeno), dále po č. 22 do Hronova - 21 km , dále se v Hronově napojit na trasu z Adršpašsko-teplických skal.

Jízdní řád ke stažení (http://www.kladskepomezi.cz/download/Kudowa-000554.pdf)