81. ročník Jiráskův Hronov 5.-13.srpna 2011

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
81. Jiráskův Hronov
Hlavní program

Jiráskovo divadlo
Sobota 6. 8. v 16.30 a v 19.30 hodin (60´)
Divadlo Hladanie Tlmače, Slovensko

Axel Hellstenius: Chvála bláznovstva alebo Elling a Kjell Bjarne

Neděle 7. 8. v 16.30 a v 19.00 hodin (70´)
V.A.D. Kladno

Kazimír Lupinec:Fe-érie o Kladně

Pondělí 8. 8. v 16.30 a v 19.00 hodin (45´)

Tanec, tanec… blok choreografií
ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary / Petra Blau:Chvilka pro ženy
ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary / Petra Blau:Isabel
ZUŠ Sedlec-Prčice / Vendula Dědová:Mezikry
ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary / Pavla Šemberová:4:33
Švih ZUŠ Jižní Město Praha / Eva Ornstová: Second hand dance
Flash, TJ Sokol Jaroměř / L. Halašová, K. Bartošová, J. Škvorová:Dámy

Úterý 9. 8. v 16.30 a v 19.00 hodin (60´)
Theatre ARLEKIN Vilnius, Litva

William Shakespeare: Why is love?

Středa 10. 8. v 16.30 a v 19.30 hodin (70´)
Slovanský tyátr Olomouc

A. a V. Mrštíkové, Z. Vévoda:Maryša L.P. 2011

Čtvrtek 11. 8. v 16.30 a 19.30 hodin (70´)
Divadlo Kámen Praha

Petr Macháček:Asi ani zahrada

Pátek 12. 8. v 16.30 a v 19.30 hodin (35´)
PALEJA BALLET THEATRE Praha

Soumrak dne

Sobota 13. 8. v 16.30 a v 19.30 hodin (115´)
Rádobydivadlo Klapý

Nikolaj Koljada: Slepice




Sál Josefa ČapkaSobota 6. 8. v 16.30 a v 19.30 hodin (60´)
Děti veselé Olomouc

Michal Hvorecký, Magda Veselá: Brand party

Neděle 7. 8. v 16.30 a v 19.30 hodin (135´)
DS Vojan Libice nad Cidlinou

Francis Joffo: Prázdniny snů

Pondělí 8. 8. v 16.30 a v 19.00 hodin (60´)
Tři boty, MŠ a ZŠ Třebotov

V. Stanovský, J. Vladislav, V. Makovcová, J. Barnová: Šel jsem jednou z KordobyPampalin, ZUŠ Trutnov

Pampalin, ZUŠ Trutnov:Když nemůžu spát

Úterý 9. 8. v 16.30, v 18.00 a v 19.00 hodin (20´)
Regina Břeclav

K. H. Mácha, M. Janků, Z. Miklín:K.H.M.

Středa 10. 8. ve 20.00 hodin
a čtvrtek 11. 8. ve 14.00 a v 19.30 hodin(60´)
Divadlo Tramtarie Olomouc

Vladislav Kracik: O pračlovíčkovi

Pátek 12. 8. v 17.30 a v 19.30 hodin
a sobota 13. 8. v 16.30 a v 19.30 hodin (50´)
Bíle divadlo Ostrava

J. Číhal, V. Machek a Bílé divadlo:Zde - na ostrém rozhraní života… (POSTELE)



SokolovnaSobota 6. 8. v 18.30 a v 21.00 hodin
a neděle 7. 8. v 18.00 a v 21.15 hodin (35´)
Tate iyumni Praha

A. Kubita, R. Richta, N. Orozovič, J. Veverka, V. Veselý:Vlna

Pondělí 8. 8. v 14.00 a v 20.30 hodin
a úterý 9. 8. v 14.00 a v 20.30 hodin (40´)
Centrální zádrhel Strakonice

P.H. Cami, Centrální zádrhel:Tři minikomedie 3 x CAMI

Středa 10. 8. v 14.00 a v 18.30 hodin
a čtvrtek 11. 8. v 14.00 a 16.30 hodin (60´)
Malé dvě, ZUŠ F.A. Šporka Jaroměř

F. Hrubín, J. Holasová a Malé dvě: Pohádka o veliké řepěPolehňovi, Hradec Králové

Magdaléna Polehňová: Kdo zachrání princeznuLD Maminy Jaroměř

Jana Dvořáčková:Malá indiánská pohádka

Pátek 12. 8. v 14.00, v 16.30, v 17.45 a v 22.00 hodin (40´)
Tate Iyumni Praha

J. a W. Grimmové, B. Němcová, P. Richta, N. Orozovič, V. Veselý: Hluboko v lese



Plenér – začátek před Jiráskovým divadlem
Neděle 7. 8. ve 14.00 a ve 20.30 hodin
a pondělí 8. 8. ve 20.30 hodin (120´)

Teatrální stezka
Regina Břeclav / Na Betlém!
NU JO Plzeň / Jézuskonte marjapano
Škytafky Aš / Zamordování hraběte Schwarbrechta
Hochy Hýsly / Pražáci na vinařských steskách



Chapitau – Freiwaldovo náměstíÚterý 9. 8. v 15.15 a ve 20.30 hodin
a středa 10. 8. v 18.45 a ve 22.00 hodin (45´)
Divadlo DNO a Šavgoč

Divadlo DNO a Šavgoč: Hospodin aneb Kdopak by se Boha bar


Kostel Všech svatých HronovČtvrtek 11. 8. v 16.30 a ve 20.00 hodin
a pátek 12. 8. ve 14.00 a v 19.30 hodin (120´)
Geisslers Hofcomoedianten Kuks

Edmund Campion, Petr Hašek: Ambrosia



81. Jiráskův Hronov
Doprovodný program


Uvedený program se koná v parku A. Jiráska s výjimkou označených akcí!
Pátek 5. srpna

16. 00 hodin Šumavský ochotnický spolek Prachatice / SJČ
LÁSKY HRA OSUDNÁ
18. 30 hodin DS Jiráskova divadla Hronov / Jiráskovo divadlo
POPRASK NA LAGUNĚ Kč 60,-
21. 15 hodin Geisslers Hofcomoedianten Kuks/ SJČ
LAKOMEC

17. 00 hodin CIRKUS NA CESTÁCH / park A. Jiráska

Sobota 6. srpna
15.30 hodin Slavnostní zahájení 81. Jiráskova Hronova

Náměstí Čs. armády

16.00 hodin KOLETOVA HORNICKÁ HUDBA - Rtyně v Podkrkonoší

18.00 hodin ZAVĚTREM – folkrock (Kolín)

20.00 hodin SAHAR - taneční vystoupení skupin orientálních tanců

22.00 hodin IMPROLIGA - Improvizační zápas
Účinkuje: Česká improvizační liga, o.s.


Neděle 7. srpna
13.00 hodin VAVŘINECKÝ DEN Hotelové školy Hronov Průvod od školy do parku A. Jiráska
- oslava patrona kuchařů, hostinských, pekařů, pivovarníků a studentů.
15.00 hodin Zlatá husa - DS Buchty a loutky
- pohádka pro nejmenší

18.30 hodin DECHOVÝ ORCHESTR MLADÝCH ZUŠ Hronov - koncert

22.00 hodin Barbarella Reloaded, DS Buchty a loutky
- divadelní představení
 

Pondělí 8. srpna 15.00 hodin PIRÁTSKÁ POHÁDKA – Divadélko Mrak
- pohádka pro nejmenší

17.00 hodin DECHOVÝ ORCHESTR Jaroslava Šrůtka

19.00 hodin JAZZ GENERATION – hudební vystoupení Náchod

22.00 hodin Legenda o sv. Anně - ZUŠ Sedlčany
hrají: MANAZ soubor při ZUŠ Sedlčany a Sedlec

Kavárna Blanka20.00 hodin Ing Antonín Puchmajer D.S. - KABARET
21.00 hodin Inženýr Vladimír (Rockband) - Písně po Kabaretu



Úterý 9. srpna 15.00 hodin O STATEČNÉM JANKOVI - Divadélko Mrak
- pohádka pro nejmenší

17.00 hodin HRONOVSKÁ DECHOVKA - kapelník J. Langer

19.00 hodin 12´ BAGPIPERS - hudební vystoupení kapely ze Strakonic

20.30 hodin DRUMMING SYNDROME - Miloš Meier
- bubenická show

21.15 hodin Maršo vorijla / Jiráskovo divadlo
hraje: Divadlo Dagmar Karlovy Vary

23.00 hodin MARŠO VORIJLA /JIRÁSKOVO DIVADLO
hraje: Divadlo Dagmar Karlovy Vary

23.00 hodin Fagi a DNO: Svět podle Fagi / Chapitau
hraje: Divadlo DNO Hradec Králové



Středa 10. srpna
15.00 hodin ZLATÉ SLUNCE - festival amatérských folkových skupin

Vystoupí kapely:
STRUNA (Hronov)
JOSEF PINKAS (Bohumín)
COUNTRY COLAPS (Pardubice)
INŽENÝR VLADIMÍR (Praha)
JAREK PLESAR a PEDRO (Hradubice)
MILOŠ DVOŘÁČEK a JAKUB FIDLER
CHVÍLE (Hronov)
KAMION (Hronov)
FUKANEC (Nové Město)
a OLDŘICH BOHADLO a spol. (Náchod)

22.00 hodin Maršo vorijla / Jiráskovo divadlo
hraje: Divadlo Dagmar Karlovy Vary

22.00 hodin Noc v Chapiteau / Chapitau



Čtvrtek 11. srpna15.00 hodin OTESÁNEK- Karel Jaromír Erben-Jarka Holasová
- pohádka pro nejmenší

17.00 hodin BIG BAND ALDIS Hradec Králové
- kapelník Jiří Beneš

19.00 hodin ORKA - hudební skupina Hronov

22.00 hodin PANTOMIMA Michala Hechta / Jiráskovo divadlo

22.00 hodin Noc v Chapiteau / Chapitau



Pátek 12. srpna
ROCK FEST 2011 16.00 ZPĚT NA SVĚT (crossover) Jaroměř
17.15 LIWID (pop rock) Karlovy Vary
18.30 PEGAS (bigboš) Rtyně v Podkr.
19.45 KOMBAJN (boys) (punk rock) Roudnice n. L.
21.00 TRAKTOR (hard rock) Hranice na Mor.
22.30 WISHMASTERS (symfonický metal) Úpice
23.45 HEEBIE JEEBIES (ska punk) Hronov

22.00 NASETO?! / Chapitau
hraje: DS Scéna Kralupy nad Vltavou

23.00 MÚZA J.H. - projekce filmu/Jiráskovo divadlo

Sobota 13. srpna
dopoledne Teatro Tyjátjátro / Chapitau
hraje: DS Scéna Kralupy nad Vltavou – pro děti

15.00 hodin STRAŠIDÝLKO Z HRADU METRWILL
- DS Maska při TJ Sokol Česká Skalice

17.00 hodin BIG BAND LETOHRAD - kapelník Rostislav Zábraha

19.00 hodin SWING SEXTET - kapelník Emerich Drtina

22.00 hodin Zakončení festivalu - Slavnostní ohňostroj

Náměstí Čs. armády
23.00 hodin Teatro Tyjátjátro / Chapitau
hraje: DS Scéna Kralupy nad Vltavou – pro dospělé


V případě nepříznivého počasí se program nekoná!
Změna programu vyhrazena!
Program bude průběžně doplňován o večerní divadelní vystoupení.


Výstavy v době 81. Jiráskova HronovaPředsálí Jiráskova divadla

Nositelé Zlatého odznaku J. K. Tyla za rok 2010Vernisáž výstavy v sobotu 6. srpna 2011v 10.30 hodin
Výstava bude přístupná vždy 1 hodinu před začátkem představení.



Předsálí Jiráskova divadla

Alois Jirásek a HronovVýstava Regionálního muzea Náchod.
Výstava bude přístupná vždy 1 hodinu před začátkem představení.



Předsálí Sálu Josefa Čapka

Jiráskův Hronov odjinud a jinak ...Pohled na JH a jeho doprovodný program očima hronovského fotografa Zdeňka Šulce.Otevřeno denně v průběhu JH.



Předsálí Sálu Josefa Čapka

Ohlédnutí za 80. JHVýstava fotografií Ivo Mičkala. Otevřeno denně v průběhu JH.
Místo konání akce
JIráskovo divadlo, Hronov
Park A.Jiráska
(doprovodný program)

Datum konání akce
proram od pátku 5.8.2011
do pátku 13.8.2011

Ceník vstupenek
Jiráskovo divadlo - Kč 60,-
Ostatní prostory- Kč 50,-

Předprodej vstupenek

V IC Hronov
objednávky vstupenek zde
prodej vstupenek na místě