Václavice - Havlovice letos poprvé s dětskou trasou z Červeného Kostelce

11. května 2013 se bude konat již 24. ročník pochodu. Je připravena nová dětská trasa.

Ahoj všichni pochodníci, cyklisté, přátelé,

11. května se uskuteční již 24. ročník pochodu Václavice-Havlovice. Jistě už se těšíte po letošní dlouhé zimě obout boty, vzít na záda batoh nebo osedlat kolo a vyrazit do jarní přírody. Modrá Střelka Náchod a Sokol Havlovice se zase těší na setkání s Vámi na této ojedinělé akci.

Pořadatelé z obou oddílů pro Vás opět připravili pěší i cyklistické trasy, mezi stanicí ČD ve Václavicích, označené tradičním srdíčkem a písmeny VH s občerstvením u přírodního podia ve Slatině nad Úpou s kapelou EFEST, postřehovku s otázkami, drobnými hrami pro děti a cílem ve sportovním areálu v Havlovicích. Tady vás čeká diplom, možnost občerstvení, pouť a odpočinek na travnatém hřišti.
Plakát ke stažení ve formátu pdf: plakat-VH-2013.pdf (374 kB)

Nová dětská trasa
Letos jsme pro Vás připravili novinku – dětskou trasu pro nejmenší děti a jejich doprovod. Začíná v Červeném Kostelci na nádraží ČD, kde děti obdrží itinerář s popisem trasy a pak budou podle značek s naším ptákem Václavem putovat do Havlovic.

V lese za Devíti kříži začíná hra Postřehovka, kdy budou děti podle pokynů v itineráři hledat postupně deset razítek, které si samy natisknou.

Zastávka bude na hradě Vízmburk, kde dostanou hradní razíttko, odměnku za potiskaná políčka a mohou si zahrát drobné hry se středověkou tematikou.

Cesta dál pokračuje do Havlovic, kde v cíli ve sportovním areálu obdrží diplom, sladkou odměnu a mohou navštívit pouť. Zde je také cíl pochodu Václavice Havlovice a občerstvení ve stánku na hřišti.

Start dětské trasy je od 9 do 11 hodin, cíl v Havlovicích do 17 hod. Startovné pro děti 15 kč.

Trasy
Trasy jsou pro přehlednost značeny různými barvami – na kartonu s tradičním srdíčkem a písmeny VH nebudou už další údaje a pochodník nebo cyklista se bude držet pouze své barvy.
20 a 30km pěší – modrá
30km cyklosilniční – bílá
30km cyklohorská – červená
45km cyklohorská – žlutá
55km cyklosilniční – nebude značena

Všechny trasy budou podrobně popsány v itineráři, který účastníci obdrží na startu ve Václavicích na nádraží ČD.

Start pochodu je mezi 7. a 11. hod. z Václavic, kontrola na Slatině do 16hod. a cíl v Havlovicích do 17hod. Start dětské trasy mezi 9. a 11. hod. z nádraží ČD v Červeném Kostelci.

Každý účastník obdrží na startu itinerář s popisem trasy, na kontrole horalku a v cíli pamětní list s originálním obrázkem.
Startovné
Startovné 25,- Kč, děti do 15 let 20,- Kč, dětská trasa z Č. Kostelce 15,- Kč.
Každý účastník obdrží detailní itinerář, na kontrole ve Slatině horalku a v cíli pamětní list.
Případné info o startu a trasách p. Zákravský tel. 732 833 177
Sokol Havlovice vypravuje do Václavic na start autobus z Úpice, odjezd v 7:00, v Havlovicích je možnost ubytování v ubytovně, bližší informace p. Balcar tel. 777 005 790

Těšíme se s Vámi na krásné zážitky, sluníčko a dobrou náladu!
Modrá Střelka Náchod a Sokol Havlovice.

Comments