Letošní turistika bude v Kladském pomezí ve znamení TOULAVÉHO BAŤOHU !

Pro turisty, ale i místní obyvatele, může být letošní prázdninová turistická sezóna ve znamení Toulavého baťohu. Tento projekt vytvořila destinační společnost Branka, o.p.s. ve spolupráci s jednotlivými turistickými informačními centry v našem regionu a jeho cílem je podpořit cestování a toulání se po Kladském pomezí, přičemž je zaměřen především na rodiny s dětmi. Naše informační centrum se do tohoto projektu také aktivně zapojilo a tak u nás naleznete všechny výstupy, které s tímto projektem souvisí.

Děti u nás v TIC naleznou zábavnou magnetickou mapu celého Kladského pomezí a mohou si vyzkoušet své znalosti místní krajiny a třeba se i touto cestou dozví něco nového a zábavného. Na cestu je vybavíme ilustrovanou mapou celé oblasti, do níž mohou sbírat nálepky z jednotlivých navštívených míst a soutěžit o drobné ceny. Poučný i zábavný je i pracovní sešit, který obsahuje řadu zajímavých informací o jednotlivých místech Kladského pomezí, ale i několik hádanek a kvízů pro děti.

Do projektu Toulavý baťoh je zapojeno 12 turistických informačních centrech na české straně Kladského pomezí a 4 na polské straně. Jednotlivé oblasti mají svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Doufáme, že s naším Toulavým baťohem budete letošní prázdninové měsíce trávit jiným, aktivním způsobem a především děti si tyto výlety užijí a něco zajímavého se i dozví.

Na podporu projektu byly vytvořeny i samostatné webové stránky www.kladskepomezidetem.cz, kde najdete další inspiraci pro turistiku a aktivní trávení volného času.

V červenokosteleckém informačním centru také naleznete další materiály pro turistiku, jako jsou nejrůznější mapy, propagační materiály či tipy na výlety. I nadále pro vás máme letní turistické noviny Kladské pomezí a jízdní řády oblíbených cyklobusů.

Jedním z nových informačních materiálů, které naleznete v našem TIC, jsou i praktické trhací mapy Červeného Kostelce (ulice města, části města v měřítku 1:100000) a turistické mapy celého širšího náchodského regionu. Zpracovány jsou na kvalitním křídovém papíře (formát A3) a umožňují rychlou orientaci po městě a jeho okolí. Samozřejmě jsou vám k dispozici i podrobnější mapy celého našeho regionu z placené nabídky map.

Těšíme se na vaši návštěvu v TIC.