Divadelní představení - Ptačí klec

Hra v divadelním předplatném - Abonentský cyklus 2011
 
Sobota 15. října od 19:30 hodin v Divadle J.K.Tyla v Červeném Kostelci

Ptačí klec
Režie: Jaroslav Souček,hrají:Armand – Filip Kovařík, Cyril – Ivoš Hambálek, Albert – Jiří Heřman Škop Agador – Jiří Trnovský, Val – Milan Hejnyš,Senátor Keely - Jan Antl, Louise Keely - Ivana Richterová, Barbara - Lenka Voborníková, Reportér – Ivoš Hambálek, Fotograf – Václav Vídeň,Katherine – Květa Vídeňová.

Armand Goldman je majitelem výstředního klubu Ptačí klec, v němž hlavní hvězdou hojně navštěvované travesty show je jeho životní partner Albert, s kterým vychovává svého syna Vala. Jejich „normální“ život naruší zpráva, že se chce Val oženit a to s nikým jiným, než s dcerou ultrakonzervativního senátora Keeleyho. Bláznivá komedie o jedné povedené rodince ...

Divadelní hra Ptačí klec, kterou nyní uvádí náš divadelní soubor, byla napsána režisérem představení volně na motivy původní francouzské komedie, která se hraje na českých podiích pod názvem „Klec bláznů“. Z této divadelní předlohy vycházel například i úspěšný americký film Ptačí klec z roku 1996 s Robinem Williamsem a Genem Hackmanem v hlavních rolích. Komediálnost tohoto filmu pak byla rovněž režisérovou inspirací ...

Je to téma dvojí morálky, pokrytectví (není vlastně mnohem morálnější postava homosexuála Armanda než vážený senátor Keeley?), ale i negativní úloha politiky a médií v dnešním světě. Ve světě, kdy média se snaží za každou cenu servírovat lidem senzaci a privátní osudy jejich aktérů jsou jim lhostejné. (Ostatně jak sám senátor Keeley říká v závěru hry ve své vzácné reflexi: „Lidé v této zemi se nestarají o detaily. Věří jen titulkům!“) Ale přitom jde především a hlavně o dobře vystavěné komických situace, o legraci, nadsázku a osvobozující smích.

Ve své neskromnosti doufáme, že se nám to aspoň trochu povedlo a moc si přejeme:

Dobře se bavte!

Slovo o souboru DS Kolár

DS Kolár v Polici nad Metují funguje 187 let. My tak staří většinou nejsme.

Začali jsme v roce 1993 a navázali tak na práci našich otců, strýců, matek… zkrátka těch, co už byli střední generace a my přece tak úžasně mladí!

Začali jsme komediální klasikou – Gogolovým Revizorem, pak následoval Shakespeare – Mnoho povyků pro nic, Drdova pohádka Hrátky s čertem, potom zase klasika a zase Gogol – tentokrát Ženitba. Po ní jsme pokračovali v ruském stylu – Čechovovy Námluvy, následovala středověká fraška Mistr Petr Pleticha, Nušičova černá komedie Truchlící pozůstalí a dostáváme se k dnešku – naším posledním představením byla gangsterská komedie v rytmu swingu Někdo to rád horké, patrně naše divácky nejúspěšnější hra.

To „zdravé jádro“, které čítá osm lidí, a které tak troufale v devadesátém třetím vylezlo na prkna, jež u ochotníků až tak svět neznamenají, vydrželo neměnné a vydrželo až dodnes. Na ně se nabalují další a další členové, což je hrozně fajn a příslibem, že ochotníci v Polici hned tak neskončí.

Protože ... jak jsem to říkal s tou střední generací a s tím mládím?

Jaroslav Souček, režisér.
 
Místo konání akce
Červený Kostelec
Divadlo J.K.Tyla

Datum konání akce
sobota 15. října 2011 v 19:30

Ceník vstupenek
Cena vstupenek 100, 110, 120
Předprodej v IC

Předprodej vstupenek
Cestovní a informační centrum
CA SUR, s.r.o.
5.května 603, Červený Kostelec
(přímo naproti Penny Marketu)
Telefon: 498 100 657