Pohádkové léto v Domku Boženy Němcové v Červeném Kostelci

Božena Němcová je známa nejen jako autorka klasické prózy, ale také jako výborná vypravěčka a zapisovatelka pohádek. České pohádky byly její první samostatně vydané literární dílo. Proto jsme pro nejmenší z nás připravili Pohádkové léto v Domku Boženy Němcové, kde každou červencovou sobotu od 16:00 můžete vidět krásnou pohádku. Vstupné na pohádku je dobrovolné.

Větší z nás mohou absolvovat prohlídku Domku Boženy Němcové nebo zhlédnou novou expozici věnovanou událostem na Končinách. Vstupné je za symbolických 20 Kč dospělí a 10 Kč děti.

1. 7. 2017 -  Upytlačená nevěsta
Ochotnicko-čtenářská beseda ORLICE Potštejn
Upytlačená nevěsta je pohádkový příběh, ve kterém podorlický vdovec František Javůrek řeší svou obtížnou životní situaci, kde má děti na krku, nedostatek práce a výdělku, pytlačením. Panský adjunkt však na jeho pytláctví přijde a při jednom honu ho začne pronásledovat. Do hry vstoupí místní vládkyně hor, Princezna Kačenka, která Františkovi nejen pomůže, ale ještě navíc ho dovede ke Kulhavé Anežce, která se později stane jeho nevěstou.

8. 7. 2017 - Hrnečku vař
Jarka Holasová
Maňásková pohádka pro nejmenší podle klasické předlohy, na paravanu, s pomocí publika, protože bylo všude kaše až po pás, těm menším po krk...a bylo kaše tolik, že když tudy jeli večer sedláci z roboty domů, nemohli projet a museli se skrze tu kaši na druhou stranu prokousat.

15. 7. 2017 - Není nad Ferdu
Klub loutkařů Úpice
Maňásková pohádka se zvířátky. O neposlušném prasátku, zlé lišce a pejskovi Ferdovi a taky o tom, že když někdo neposlouchá a zlobí, tak to může skončit hodně špatně. Tedy pokud se nenajde nějaký hrdina zachránce.

22. 7. 2017 - O kohoutkovi a slepičce
Malé divadélko Praha
Kdo by neznal pohádku O kohoutkovi a slepičce, kterak se slepička snaží zachránit chamtivého kohoutka. Není právě lakomost a chamtivost hlavním tématem nejen příběhu, ale i dnešního světa? Dá se vůbec z tohoto příběhu udělat legrace? Dá se poučit? Na to ať zkusí odpovědět naše představení. Loutková pohádka, kde loutky jsou celodřevěné řezané.

29. 7. 2017 - Nezbedná pohádka o Koblížkovi
Nezávislé divadlo Dobrovice (Mladá Boleslav)
Krásná Amálka žije v chaloupce u lesa s pracovitým Matějem, který ji jednoho dne přinese voňavé luční kvítí. Amálka mu za to upeče koblížek. Jelikož je ale horký, nechá ho vychladnout. Jenomže koblížek ožije a protože je to velký neposeda, vydá se do světa. Na svých cestách potká zajíce, vlka a dokonce narazí i na medvěda. Na chlubivého Koblížka vyzraje až mazaná liška.

Předprodej vstupenek na místě akce.
Velké poděkování patří společnostem Saar Gummi a Sorges, které Pohádkové léto v Domku Boženy Němcové podporují.