I letos se můžete těšit na Pohádkové léto v Domku Boženy Němcové

Božena Němcová je známa nejen jako autorka klasické prózy, ale také jako výborná vypravěčka a zapisovatelka pohádek. A právě proto jsme pro nejmenší z nás opět připravili Pohádkové léto v Domku Boženy Němcové

Poslední červnovou sobotu a poté všechny červencové soboty můžete strávit se svými dětmi v krásné zahradě za Domkem Boženy Němcové a zhlédnout tak jednu z připravených pohádek. Začátek pohádek je vždy od 16:00, vstupné dobrovolné. 
Větší z nás mohou absolvovat prohlídku Domku Boženy Němcové nebo si prohlédnout novou expozici věnovanou Osudovým osmičkám v Červeném Kostelci. 

Program POHÁDKOVÉHO LÉTA

30. 6. 2018
Jak Rózička štěstí našla
Hraje: Loutkové divadlo MAMINY Jaroměř
Kdepak se asi schovává štěstí? Husopaska Rózička ho hledala v jeskyni s poklady, u loupežnické dcerky a dokonce i na pekelném bále. A jestli ho nakonec našla? O tom už vám budeme vyprávět v naší pohádce.

7. 7. 2018 
Hrnečku vař! a O mlsné Kateřině
Hraje: Klub loutkařů Úpice
Dvě maňáskové pohádky pro nejmenší s živým hercem. 
První je klasická pohádka Hrnečku vař!, ve které si uvaříme opravdu hodně kaše a druhá pohádka O mlsné Kateřině vás seznámí s jednou malou holčičkou, které způsobilo velké starosti to, že měla moc ráda koblížky.

14. 7. 2018
Ošklivé káčátko
Hraje: Divadlo U staré herečky Praha - Žižkov
S příchodem jara se všechno probouzí k životu a na svět přicházejí mláďata. Rodí se, klubou, líhnou. Čtveřici vajec každou chvíli začnou praskat skořápky. Jedno z nich je ale zvláštní. Odchylka? Chyba? Omyl? Je jinakost prokletí, nebo dar? Nebo obojí?
Pohádka na motivy klasického příběhu o malém ptáčeti, které se musí od narození vypořádávat s tím, že vypadá jinak než ostatní. Nebohé ptáče je proto terčem posměšků a opovržení. Podaří se mu překonat všechna příkoří? Najde své místo ve světě? Pokud ano, snad přijde zasloužená odměna…

21. 7. 2018 
O třech prasátkách
Hraje: Divadlo Úsměv Ludmily Frištenské Praha 
Tři prasátka Pra, Sá a Tka potkají žabičku, která si s nimi chce hrát. Jen sestřička Tka si s ní pěkně pohraje. Prasátka si postaví domečky. Zlý vlk rozboří domeček ze slámy a dřeva. Bratříčci Pra a Sá utečou k sestřičce Tka, která si na radu žabičky postavila domek z cihel. Vlkovi se již nepodaří prasátka vyhnat.


28. 7. 2018
O vodníku Řešátkovi
Hraje: Divadlo Harmonika Praha - Klánovice
„Pro sedm slziček rozmilé rusalky hastrman Řešátko vydal se do dálky. Z rodného rybníka plaví se potokem, snad se nám neztratí ve světě širokém.
Z rybníka potokem k řece, řekou k moři, pak až do oblak a zpátky k rybníku. Putování za sedmi rusalčími slzičkami ukáže, jak vypadá koloběh vody v přírodě.

Velké poděkování patří společnostem Saar Gummi a Sorges, které Pohádkové léto v Domku Boženy Němcové podporují.