Muzikál Živé pašije

PRVNÍ představení Živých pašijí v roce 2011 PRVNÍHO litomyšlského muzikálu v Červeném Kostelci na PRVNÍ neděli postní! - Neděle 13. března 2011 od 16:00 hodin a od 18:00 hodin

Nepřijďte poslední - dojděte včas a alespoň na jeden ze dvou koncertů :-)
neděle 13. března 2011
od 16:00 a 18:00
Červený Kostelec, Kostel sv. Jakuba Staršího
Vstupné dobrovolné - prodej na místě akce
 
více informací: www.zivepasije.cz
 

Historie projektu Žive pašije:

Celý projekt vyšel z nápadu, který už dlouho dřímal v našich myslích. Několik let jsme totiž zpívali o Velikonocích pašijové zpěvy. Pašije (z lat. passio – „utrpení“) je v původním významu vyprávění o utrpení a smrti Ježíše Krista. Označují se tak buď přímo evangelní vyprávění nebo příběhy, dramatické hry, liturgická čtení či hudební skladby, které se jimi inspirují a toto téma zpracovávají. Náš místní litomyšlský soubor využil právě hudební skladby, kdy jsme bez doprovodu hudebních nástrojů interpretovali Ježíšův příběh. Jak již bylo řečeno, několik let jsme zpěvy nejrůzněji upravovali, zdokonalovali, až nás zkrátka přestaly bavit a naplňovat. Proto se v nás zrodila myšlenka něčeho jiného, něčeho zcela odlišného - zkusit pašije nově zhudebnit a herecky ztvárnit.

Rok 2010:

Celý projekt jsme "rozjeli" na začátku roku 2010. V březnu jsme náhodou zjistili, že existuje organizace, která finančně podporuje projekty, jež napomáhají rozvíjet českou společnost. Proto jsme se do konce dubna přihlásili do tohoto programu (připoj se - make a connection), který zaštiťuje právě již zmíněná organizace NROS. Hlavním důvodem byly finance, které jsou nezbytné pro náš projekt.

V květnu jsme dostali vyrozumění, že jsme úspěšně zapojení do programu. Obdrželi jsme tedy dotaci, která byla využita převážně na ozvučení.

Přes prázdniny složil Petr Jiříček kompletní hudební doprovod na český překlad pašijí podle sv. Jana. Od září jsme tedy mohli konečně začít zkoušet - do prvního koncertu jsme zvládli uskutečnit cca 10 zkoušek, na kterých jsme pilovali zpěvy, vymýšleli hudební aranže, taneční choreografii atd.

Premiéra byla uskutečněna 12. listopadu 2010 v kostele sv. Mikuláše v Dolní Dobrouči, další představení bylo naplánováno na 21. listopadu v "domovské" Litomyšli. Zde nás nesmírně potěšilo, že skutečnost předčila naše očekávání - pro veliký zájem jsme byli nuceni přidat ještě jedno večerní představení. Na záznam koncertu a na pořízené fotografie se můžete podívat v naší galerii.

Rok 2011:

V dalším roce jsme po zaslouženém odpočinku začali opět zkoušet až v březnu.

Nyní je naplánována řada koncertů na dobu velikonoční - viz sekce "koncerty". Tešíme se na Vás!

Místo konání akce
 
Kostel
sv. Jakuba Většího
v Červeném Kostelci
 

Datum konání akce
 
13. března 2011,
v 16:00 hodin
v 18:00 hodin
 

Ceník vstupenek
 
vstupné dobrovolné
Předprodej vstupenek NENÍ
 

Předprodej vstupenek
 
Cestovní a informační centrum
CA SUR, s.r.o.
5.května 603, Červený Kostelec
(přímo naproti Penny Marketu)
 
Telefon: 498 100 657