20. ročník setkání Kostelců v Kostelci

Každoroční setkání Kostelců v Kostelci, ve kterém se setkávají zástupci měst, obcí a městských částí České republiky mající ve svém názvu Kostelec. Tradicí těchto setkávání je bohatý společenský, kulturní a sportovní program, ve kterém Kostelečáci baví Kostelečáky a soutěží v nejrůznějších sportovních disciplínách.

Jubilejní 20. Setkání Kostelců ČR se chystá do Červeného Kostelce
Jubilejní 20. Setkání Kostelců v Kostelci se uskuteční v sobotu 18. června letošního roku v největším z Kostelců České republiky – v Červeném Kostelci. Při prvním pracovním jednání v malém sále Divadla J. K. Tyla červenokostelečtí organizátoři představili připravovaný pestrý celodenní kulturní, společenský a sportovní program, který se bude během března upřesňovat podle přihlášek zástupců jednotlivých Kostelců do sportovních disciplín a nabídky kulturních akcí. Kromě tradičních a velmi oblíbených částí programu organizátoři s tajuplnými úsměvy slibují i překvapení.
 

Setkání tradičně zahájí průvod městem a uvede účastníky do areálu u divadla, kde bude po uvítání program zahájen.
Zde na velkém i malém pódiu bude probíhat celodenní kulturní a zábavný program, ve kterém Kostelečáci baví Kostelečáky.
Zde bude v podvečer den „D“ všech Kostelečáků, Kosteláků a Kostelanů také zakončen. Kdo dá přednost takzvané vážné hudbě, bude jistě účasten koncertu v kostele svatého Jakuba Většího.
Objekt Domku Boženy Němcové a zejména parčík za domkem ožije kouzelnou muzikou cimbálovek, vůní jídel regionálních specialit a třpytem vína. Pro pohybuchtivé sportovce jsou v nabídce například malá kopaná, nohejbal, rekreační volejbal, pétanque, střelba, šipky, kuželky či hasičská soutěž. Nejmenší obyvatelé Kostelců patrně prožijí příjemný den plný her, soutěží a nejrůznějších vystoupení v areálu mezi školami.
Pro pamětníky i pro zavzpomínání bude instalována ve výstavní síni výstava mapující dvacet let těchto originálních setkávání a představí jednotlivé Kostelce. Pořadatelé zajistili kvalitní občerstvení, možnost nákupu řemeslných výrobků a slibují další pestrá překvapení.
 
Teď už si přejí jen příjemné počasí. 18. června jste vítáni u nás.