Svatojakubská pouť Kreszów - Broumov - Červený Kostelec - Hradec Králové

Vážení přátelé-poutníci,


Jak se již stalo dobrým zvykem, i v letošní roce jsme pro Vás připravili v obvyklém termínu od 29. 6. 2013 do 7. 7. 2013 svatojakubskou pouť – tzv. trasu Východočeskou (trasa je vzhledem ke svému rozsahu rozdělena na dvě části, tj. I. část: (Krzeszow) Zdoňov – Hradec Králové a II. Část: Hradec Králové – Kácov, kde se napojuje na trasu Praha – Český Krumlov).

V letošním roce půjdeme první část, jejíž trasa se napojuje na polskou svatojakubskou trasu v Krzeszowe a dále vede na naše hranice, které budeme přecházet u Zdoňova a směřovat dále na Broumov. Z Broumova trasa povede na Polici nad Metují, Červený Kostelec, Babičino údolí, Kuks, Jaroměř a Hradec Králové, kde budeme letos končit.

Půjdeme v průměru asi 20 km denně. Spát budeme opět v tělocvičnách ZŠ nebo kempech dle toho, jak se podaří zajistit nocleh pro cca 20 osob, proto je nutné mít s sebou karimatku a spacák. Ubytování si hradí na místě každý sám. V loňském roce se cena ubytování pohybovala od cca 60 do 120 Kč/os v případě tělocvičen až 280 Kč/os/noc v případě penzionu (orientační cena).

Zápisné činí 700 Kč + cena za credencial. Opět se budeme snažit zajistit doprovodné auto, které bude převážet materiál, varné konvice, vodu atd. a jen v nejnutnějším případě batoh. V místě ubytování budeme tedy vždy s předstihem a budeme moci, v případě Vašeho zájmu, zakoupit balenou vodu atd.

Jako vždy každý na cestě zodpovídá sám za sebe, nejsme cestovní agentura.

Přihlášky prosím zasílejte mailem na olga.praha@seznam.cz a zápisné na náš účet č. 2116594399/0800. Do zprávy napište své jméno a svatojakubská červenec 2013.

Pro ty, kteří ještě s námi v červenci nešli a přemýšlejí o cestě do Santiaga, je to jedinečná příležitost vyzkoušet si doma, jak mu to denně šlape se zátěží a vyladit se na pout po Evropě.

Těšíme se na vás a společné zážitky.
více informací také na www.ultreia.cz

Buen Camino.
Za Ultreia, o.s.,
Olga Janovcová, Jan Bím, Tomáš Jindřich, Lucie Konečná, Petra Pučalíková a Pavel Kohout

Comments