AKTUALITY‎ > ‎Informace o akcích‎ > ‎

Austrálie - Křížem krážem

přidáno: 22. 9. 2010 5:17, autor: IC Červený Kostelec   [ Aktualizováno 15. 10. 2010 0:47 uživatelem Infocentrum Červený Kostelec ]
3.12.2010 v 15.30 a 19.30 hodin
LEOŠ ŠIMÁNEK UVÁDÍ VELKOPLOŠNOU PANORAMATICKOU LIVE-DIASHOW SE SEDMI PROJEKTORY

AUSTRÁLIE - Křížem krážem

Zimní putování po červeném kontinentu
Austrálie je sice malým kontinentem, ale zároveň i ohromně velikou zemí! Je zemí úžasných protikladů s nepředstavitelným množstvím přírodních krás. Na jihu se od moře zdvihají vysoké hory – v zimě pokryté sněhem, v severní části se do nekonečna táhne tropické pobřeží s kokosovými palmami a korálovými útesy. Jsou zde rozlehlé lesy s obrovitými stromy i oblasti s nedozírnou pouští. Fascinující hluboké kaňony s bizarními skalními formacemi. Leoš Šimánek s manželkou, synem a dcerou procestovali během tří měsíců Austrálii do těch nejzazších koutů. Bez vozidla by však cesta nebyla myslitelná. Po zkušenostech z Nového Zélandu si zapůjčili kempr – obytný vůz, tím nebyli nuceni den co den hledat tábořiště pro stany a vždy měli po ruce výzbroj pro nejrůznější aktivity. Vyráželi na koních, horských kolech, kánoích či plachetnicích s potápěčskou technikou. Se sněžnicemi na nohou zdolali nejvyšší horu kontinentu a na lyžích pak sjížděli po jejích zasněžených svazích. Podnikli celou řadu pěších túr podél pobřeží, do kaňonů, k vodopádům a vylezli i na nejznámější skálu světa – na Ayers Rock / Uluru, tento ohromný rudý monolit uprostřed pouště. Pro Leoše Šimánka to nebyla první cesta k protinožcům, o to více byl překvapen, kolik dalších přírodních unikátů Země se mu při tomto putování podařilo poznat!

Novou live-diashow doplňuje vydání stejnojmenné fotografické knihy – AUSTRÁLIE: Křížem krážem, kterou vydal Leoš Šimánek v nakladatelství ACTION-PRESS jako svoji šestnáctou publikaci.

Více o autorovi, jeho knihách a diashows najdete na internetových stránkách: www.leossimanek.cz

KDY: (Pá) 3.12., 15.30 a 19.30 hod.
KDE: Divadlo J. K. Tyla, Komenského 537
Cena vstupenky: jednotné vstupné 160 Kč
Předprodej: Cestovní a informační centrum Červený Kostelec, 5.května 603, Červený Kostelec,
Tel: 498 100 657, 724 088 587, e-mail: info@casur.cz
 
Comments