V sobotu odstartuje Na Skalce Apache Bike4U Cup 2012

apache bike4U cup 2012
V sobotu 1. září odstartuje 17. ročník Středečního poháru horských kol, který se každoročně koná v cyklistice zaslíbenému regionu Jestřebí hory. Letos se pojede pod novým názvem APACHE BIKE4U CUP 2012. V období babího léta se pojede celkem 7 cross country závodů, které jsou určeny závodníkům všech věkových i výkonnostních kategorií. Vypsáno je celkem 16 kategorií od předškolních (od 3 let) po veterány (nad 50 let). Trasy jsou technicky i profilově přiměřené a díky odlišnému počtu kol pro různé kategorie jsou bez problému zvládnutelné pro všechny. Kategorie předškolní a přípravka jedou na speciálních zkrácených okruzích.

Seriál zahájí v sobotu 1. září zcela novým závodem v Červeném Kostelci Na Skalce, který pro vás připravil biker Michal Kaněra. Pokračovat bude hned ve středu 5. září v Úpici a o týden později se pojede na Odolově. Oba závody jsou v kalendáři poháru již řadu let a můžeme je nazvat „středeční klasikou". Čtvrté dějství se odehraje na technické trase v Havlovicích. Tento závod se do poháru vrací po roční pauze. Pátým závodem bude populární Bohdašín a po šesté se pojede z Radvanic, jednookruhový závod okolo Žaltmanu a Pasek. Závěr seriálu se odehraje na nejtradičnějším místě historie poháru – ve rtyňské Pálence. Úplnou tečku za pohárem pak udělá slavnostní vyhlášení výsledků, které se uskuteční v sobotu 20. října v městském sále v Úpici.

Opět je vypsána soutěž týmů, kdy se do celkového hodnocení počítá 5 nejlepších výsledků týmu v každém závodě. Nejlepší tři týmy si pak odnesou tekuté, mastné a sladké ceny (dle věkového složení týmu) a vítěz bude navždy zapsán na putovní pohár.

I letos zůstává možnost přihlásit se předem on-line na pohárovém webu a zaplatit startovné na celý pohár. Pokud jste rozhodnuti zúčastnit se alespoň pěti závodů, tak se to určitě vyplatí. Za 450,- Kč máte zajištěn start na všech 7 závodech vč. registračního poplatku, pamětní pohárové tričko a vstup na slavnostní vyhlášení výsledků vč. večeře. V případě účasti na všech 7 závodech tak ušetříte 160,- Kč. Pohárové startovné pro žáky a přípravku činí 250,- Kč a obsahuje vše jako u dospělých kategorií. U kategorie předškolní je startovné zdarma na všech závodech.
APACHE BIKE4U CUP 2012 – Červený Kostelec, Na Skalce

Pořadatel: Michal Kaněra a Pavel Vít

Ředitel závodu: Michal Kaněra

Časový rozpis závodu
13 hod. – otevření závodní kanceláře
14 hod. – start předškolní
14.10 hod. – start přípravka chlapci a děvčata
14.30 hod. – start žáci I a II, žákyně I a II
15.30 hod. – start muži, junioři, masters I a II
15.33 hod. – start kadeti, ženy, juniorky/kadetky, veteráni, příchozí