Druhou hrou v divadelním předplatném v Červeném Kostelci bude 14.4.2014 Africká královna

Kdy: úterý 14. dubna 2015  v 19:30 hod.
Kde: Divadlo J. K. Tyla v Červeném Kostelci
Předprodej: IC Červený Kostelec +www.123vstupenky.cz


Těžko by se hledal nesourodější pár než jsou oni dva… On, ostřílený lodník, který už prožil na své lodi Africká královna kdeco, a jediné, po čem touží je v klidu a v závětří užívat života. Ona v závětří prožila celý svůj dosavadní život. Spořádaná dcera ze slušné farářské rodiny netouží po ničem jiném než po dobrodružství a odvážných činech, samozřejmě v rámci spořádané středostavovské morálky. 

Tito dva se souhrou náhod ocitnou spolu na jedné lodi, a to doslova, navíc v obklíčení nepřítele. Nezáviděníhodná situace, překážejí si, lezou si na nervy, mají naprosto rozdílný názor na pití alkoholu, zpěv náboženských písní, na to, jak se postavit německé hrozbě, i na to, co je nebo není vlasteneckou povinností. Přesto spolu nakonec dokáží projet nebezpečnými peřejemi, přežít nepřátelskou palbu, zrádné mělčiny, ztroskotání i útoky komárů a původní vzájemnou nevraživost proměnit ve velikou lásku. 

Humorný i dramatický příběh o tom, k čemu dokáže chytrá žena přinutit zamilovaného muže, odehrávající se v Africe uprostřed první světové války, baví čtenáře i diváky už řadu let, a přesto neztrácí nic ze své působivosti. 

Ve filmu (1951) excelovala Katharine Hepburnová a Humphrey Bogart.

Hrají:
Rose Sayerová -
 Linda Rybová
Charlie Allnut -
 Hynek Čermák


Vstupné: 350Kč / 330Kč / 310Kč v předprodeji v IC Červený Kostelec a na www.123vstupenky.cz

Jedná se 2. představení v rámci divadelního předplatného na rok 2015.