61. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Červený Kostelec se uskuteční od 19.srpna do 23.srpna 2015

61. Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec 
19.–23. srpna 2015, Přírodní areál u Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci

Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec opět klepe na dveře 

Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec v loňském roce oslavil kulaté 60. narozeniny a nyní tedy vstupuje do další dekády. Pevně věříme, že to bude neméně úspěšná dekáda a že festivalem opět ožije nejen celé naše město, ale celý region. 

61. ročník festivalu přivítá folklorní soubory z celého světa. A jaké soubory budou patřit k těm nejexotičtějším? Daleké Peru, kdysi centrum říše Inků, nám přiveze kousek ze své bohaté historie. Kostarika, jeden z dalších zaoceánských souborů, představí klasický folklor z Latinské Ameriky. Z druhé strany zeměkoule dorazí soubory z Indonésie, Koreje nebo dalekého Tchaj-wanu. Tato vystoupení budou plná energie a pestrých barev. Z jihozápadní Asie k nám zavítají soubory z Arménie a Gruzie, které vynikají výborným pohybovým nadáním. 
Chybět nebudou ani tanečníci z Evropy. První z italských souborů nabídne klasické tance z italského venkova. Praporečníci z druhého italského souboru představí dechberoucí představení s prapory, které budou létat opravdu vysoko. Velmi zajímavé budou i další soubory z Řecka, Bulharska, Polska, Dánska, Srbska a samozřejmě i ze Slovenska. Českou republiku budou reprezentovat soubory z Buchlovic, Vsetína a Dúbravy. Zapomenout nesmíme ani na dětské soubory ze Špindlerova Mlýna, Slatiňan a v neposlední řadě na domácí Hadářek. 

Letošní ročník bude navíc obohacen o koncert fenomenálního skladatele a zpěváka Vlasty Redla. Ve své tvorbě dokázal osobitě skloubit rock, bigbít, folk a lidovou hudbu. Věřte, že se máte na co těšit. 

Tradičně na vás bude čekat divácká soutěž, mnoho doprovodných akcí a samozřejmě také průvod městem. Závěrem nám dovolte, abychom vám popřáli nádhernou podívanou a spoustu zajímavých kulturních zážitků. 

Za celý tým MFF: Tomáš Šimek a Petr Mědílek, foto: Ivo Mičkal 

Program Mezinárodního folklorního festivalu Červený Kostelec 2015 (61.ročník)

Středa 19. srpna 
18 hod. Slavnostní zahájení 61. MFF – slavnostní zahájení si zaslouží slavnostní atmosféru, přijďte se přesvědčit. 
21 hod. Koncert Vlasty Redla – od folku k big beatu a zase zpět. To bude koncert fenomenálního Vlasty Redla. 

Čtvrtek 20. srpna 
18 hod. Folklorní svět u nás – Představí se zahraniční soubory Peru, Kostarika, Indonésie nebo Tchaj-wan. Přírodní areál v Č. Kostelci se stane hlavním městem folkloru. 
21 hod. Tančí celý svět – Taneční zábava pro soubory a diváky. Přírodní areál bude hostit velkolepé vystoupení souborů z celého světa a přidat se mohou tradičně i diváci. 

.
Pátek 21. srpna 
14.30 hod. Zpíváme a hrajeme ve městě – soubory v ulicích města. Folklor patří lidem a proto vás budeme bavit v ulicích města. 
18 hod. Festival je v polovině – vystoupení souborů. Festival je v polovině, ale slibujeme, že zábava bude gradovat. 
22 hod. Zábava s folklorem – polka, valčík nebo málo známé exotické tance? S námi si s radostí zatančíte všechno. 

Sobota 22. srpna 
10 hod. Mše svatá – přír. areál u Divadla J. K. Tyla. Pojďme společně prožít nejdůležitější společnou modlitbu a znovu uskutečnit oběť, kterou Ježíš přinesl na kříži. 
14.30 hod. Odpoledne s folklorem – divácká soutěž o nejoblíbenější soubor. Užijte si krásné odpoledne s folklorem a zvolte divácky nejoblíbenější soubor. 
18 hod. Dětské okénko – vystoupení dětských souborů. Tradiční medailonek dětských souborů vám ukáže, že je folklor oblíbený i u nejmenších z nás. 
20 hod. Galapředstavení – slavnostní vystoupení souborů. Spousta barevných krojů, krásné muziky a úchvatného tance. To je grandiózní celovečerní představení všech souborů. 

Neděle 23. srpna 
10 hod. Průvod ulicemi města – tradiční průvod městem roztančí celé město a na rtech tanečníků i diváků vykouzlí úsměv. 
12 hod. Muzikanti hrajte – vystoupení lidových muzik. Přijďte si zpestřit nedělní oběd klasickou lidovou muzikou. 
13 hod. Loučení s festivalem – závěrečné vystoupení souborů. Rozlučte se s letošním festivalem krásným závěrečným vystoupením. 

Pro více informací o festivalu navštivte také nový web www.folklorck.cz