Lesák Cup 2017

přidáno: 29. 6. 2017 1:45, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 29. 6. 2017 1:46 ]

Zveme na cyklistické závody horských kol na Bohdašín v Červeném Kostelci. Po úspěšném prvním ročníku jsme se rozhodli závody rozšířit o sobotní sprint. Hlavní závod bude pak v neděli. Termín závodu je: 26. – 27. 8. 2017.

Srdečně Vás zveme na cyklistické závody horských kol na Bohdašín v Červeném Kostelci. 

Po úspěšném prvním ročníku jsme se rozhodli závod rozšířit. V sobotu 26. 8. 2017 v odpoledních hodinách se můžete těšit na novinku v podobě LESÁK SPRINTU. V neděli 27. 8. 2017 vás čeká druhý ročník LESÁK CUPU, tratě jsou dlouhé 40 a 20 km a vedou převážně na Jestřebích horách. Díky podpoře města Červený Kostelec mají dětské kategorie startovné zdarma.

Závody se uskuteční na Bohdašíně, lokalita "Lesák".

Hlavní trasa závodu bude na dva 20 km okruhy po Jestřebích horách. Pro slabší závodníky máme připravenou trasu pouze na jeden, 20 km okruh.
Dětské kategorie mají připravené okruhy po Lesáku a jeho okolí. Díky podpoře města Červený Kostelec si děti budou moci zazávodit zdarma. Kategorie budou po dvou letech, nejmladší kategorie je již od 5 let.

Jedná se o celodenní akci, dětské kategorie budou startovat dopoledne, start hlavní závodu je plánován ve 12:00. Závodníci kteří nebudou chtít vyrazit domů hned po závodě budou moct posedět při zajištěném občerstvení až do večera.

Více na: http://www.lesak-cup.cz

Pohádkové léto v DBN (2017)

přidáno: 27. 6. 2017 10:47, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 27. 6. 2017 10:47 ]

Pohádkové léto v Domku Boženy Němcové v Červeném Kostelci

Božena Němcová je známa nejen jako autorka klasické prózy, ale také jako výborná vypravěčka a zapisovatelka pohádek. České pohádky byly její první samostatně vydané literární dílo. Proto jsme pro nejmenší z nás připravili Pohádkové léto v Domku Boženy Němcové, kde každou červencovou sobotu od 16:00 můžete vidět krásnou pohádku. Vstupné na pohádku je dobrovolné.

Větší z nás mohou absolvovat prohlídku Domku Boženy Němcové nebo zhlédnou novou expozici věnovanou událostem na Končinách. Vstupné je za symbolických 20 Kč dospělí a 10 Kč děti.

1. 7. 2017 -  Upytlačená nevěsta
Ochotnicko-čtenářská beseda ORLICE Potštejn
Upytlačená nevěsta je pohádkový příběh, ve kterém podorlický vdovec František Javůrek řeší svou obtížnou životní situaci, kde má děti na krku, nedostatek práce a výdělku, pytlačením. Panský adjunkt však na jeho pytláctví přijde a při jednom honu ho začne pronásledovat. Do hry vstoupí místní vládkyně hor, Princezna Kačenka, která Františkovi nejen pomůže, ale ještě navíc ho dovede ke Kulhavé Anežce, která se později stane jeho nevěstou.

8. 7. 2017 - Hrnečku vař
Jarka Holasová
Maňásková pohádka pro nejmenší podle klasické předlohy, na paravanu, s pomocí publika, protože bylo všude kaše až po pás, těm menším po krk...a bylo kaše tolik, že když tudy jeli večer sedláci z roboty domů, nemohli projet a museli se skrze tu kaši na druhou stranu prokousat.

15. 7. 2017 - Není nad Ferdu
Klub loutkařů Úpice
Maňásková pohádka se zvířátky. O neposlušném prasátku, zlé lišce a pejskovi Ferdovi a taky o tom, že když někdo neposlouchá a zlobí, tak to může skončit hodně špatně. Tedy pokud se nenajde nějaký hrdina zachránce.

22. 7. 2017 - O kohoutkovi a slepičce
Malé divadélko Praha
Kdo by neznal pohádku O kohoutkovi a slepičce, kterak se slepička snaží zachránit chamtivého kohoutka. Není právě lakomost a chamtivost hlavním tématem nejen příběhu, ale i dnešního světa? Dá se vůbec z tohoto příběhu udělat legrace? Dá se poučit? Na to ať zkusí odpovědět naše představení. Loutková pohádka, kde loutky jsou celodřevěné řezané.

29. 7. 2017 - Nezbedná pohádka o Koblížkovi
Nezávislé divadlo Dobrovice (Mladá Boleslav)
Krásná Amálka žije v chaloupce u lesa s pracovitým Matějem, který ji jednoho dne přinese voňavé luční kvítí. Amálka mu za to upeče koblížek. Jelikož je ale horký, nechá ho vychladnout. Jenomže koblížek ožije a protože je to velký neposeda, vydá se do světa. Na svých cestách potká zajíce, vlka a dokonce narazí i na medvěda. Na chlubivého Koblížka vyzraje až mazaná liška.

Předprodej vstupenek na místě akce.
Velké poděkování patří společnostem Saar Gummi a Sorges, které Pohádkové léto v Domku Boženy Němcové podporují.

63. ročník MFF ČK

přidáno: 27. 6. 2017 10:26, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 27. 6. 2017 10:27 ]

Připravujeme pro vás již 63. Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec (16.8.-20.8.2017) - informace

63. Mezinárodní folklorní festival roztančí Červený Kostelec  (16. – 20. srpna 2017)

63. ročník Mezinárodního folklorního festivalu se nezadržitelně blíží. 16. – 20. srpna můžeme v Červeném Kostelci opět přivítat folklorní špičku z celého světa a dosyta si užít krásného folklóru a tance. Festivalové brány se otevřou slavnostním zahájením, které proběhne tradičně ve středu 16. srpna od 18:00. Na pódiu se představí zástupci folklorních souborů, vzácní hosté a také domácí Červenokostelecká Cimbálovka. Vrcholem večera bude koncert fenomenální a legendární ostravské hudební skupiny Buty. Těšit se můžeme i na unikátní projekt obou kapel, při kterém zahrají společně dvě vybrané skladby. Tato událost se zřejmě již nikdy na jiném pódiu opakovat nebude. Permanentky ne celý festival (5 festivalových dní) a nebo zkrácenou permanentku (na 4 festivalové dny) můžete již nyní zakoupit v IC Červený Kostelec nebo na www.123vstupenky.cz (resp. on-line objednávka zde).

První rozmanitá taneční přehlídka proběhne ve čtvrtek 17. srpna od 18:00. Od 19:00 se diváci můžou těšit na folklorní muzikál ,, Hajdalácký folklorníček“ v podání známého pražského souboru Rosénka, který se odehraje v Divadle J. K. Tyla. Čtvrteční program bude tedy probíhat souběžně v přírodním areálu i v Divadle J. K. Tyla.

V pátek 18. srpna se můžeme od ranních hodin těšit na řemeslný jarmark a dílny. V odpoledních hodinách červenokostelecké obyvatele překvapí taneční vystoupení v ulicích města a večerní program obohatí zahraniční soubory. Od 21:00 se můžeme těšit na další festivalové vyvrcholení. Pozvání přijal oblíbený VUS Ondráš, který k nám přiveze nádherné celovečerní představení s názvem ,,Příběh zbojníka“. Reprezentační tanečně-hudební pořad celého souboru zaměřený na divadelní příběh inspirovaný lidovými tradicemi, písněmi a tanci. Ucelený příběh je rozdělen do šesti obrazů odvíjejících osud ústřední postavy zbojníka.

Sobotu 19. srpna odstartujeme opět řemeslným jarmarkem, na který od 10:00 naváže mše svatá. Od 14:30 nás čeká pestrý program v přírodním areálu u Divadla J. K. Tyla, který vyvrcholí večerním galapředstavením.

Řemeslný jarmark a dílny zahájí i neděli 20. srpna. Poslední festivalový den nás čeká průvod ulicemi Červeného Kostelce a od 12:00 program v přírodním areálu.

Návštěvníkům festivalu se představí celkem 4 tuzemské a cca 11 zahraničních souborů. Těšit se můžete na soubor z Mexika, který k nám přiveze pravý 
mexický temperament. Exotickou kulturu a tradice nám převezou soubory z Taiwanu, Indie a Kapverdských ostrovů. Na červenokosteleckých prknech dále vystoupí soubory z Gruzie, Makedonie, Litvy a Kapverdských ostrovů. V přírodním areálu po letech vystoupí také vlajkonoši z Itálie. Sousední Slovensko budou reprezentovat soubory z Žiliny, Popradu, Michalovce a Českou republiku zastoupí NS Břeclavan, pražská Rosénka, VUS Ondráš a domácí Hadářek. 
Opět nezapomínáme ani na naše nejmenší. Společně s řemeslníky a trhovci přijede opět krásný, ručně poháněný dřevěný kolotoč a lukostřelba. V pátek a v sobotu se naše děti mohou zdarma vydovádět i v lanovém parku.

Závěrem nám dovolte, abychom vám popřáli nádhernou podívanou a spoustu zajímavých kulturních zážitků. 
Tomáš Šimek a Petr Mědílek

Program 63. Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci
Středa 16. 8. 2017 
Vstupné: 170 / 85 Kč (při nákupu do 31. 7. pouze 150 / 75 Kč v IC Červený Kostelec) 

Čtvrtek 17. 8. 2017 
18:00 - Folklorní svět u nás
19:00 - Hajdalácký folklorníček – skvělý folklorní muzikál v podání souboru Rosénka v Divadle J. K. Tyla (souběžně s programem v přírodním areálu)
22:00 - Tančí celý svět
Vstupné 100 / 50 Kč + prvních 500
 návštěvníků nápoj Primátor zdarma (prodej v místě akce)
Vstupné na Hajdalácký folklorníček 150 / 75 Kč. Na tento muzikál se nevztahuje permanentka. Vstupenky jsou v předprodeji v IC Červený Kostelec nebo online na www.123vstupenky.cz a www.mksck.cz.

Pátek 18. 8. 2017 
10:00 - Řemeslný jarmark a dílny
14:30 - Zpíváme a hrajeme ve městě
18:00 - Festival je v polovině
21:00 - Příběh zbojníka - VUS Ondráš (Reprezentační tanečně-hudební pořad celého souboru zaměřený na divadelní příběh inspirovaný lidovými tradicemi, písněmi a tanci.)
Vstupné 120 / 60 Kč (prodej v místě akce)

Sobota 19. 8. 2017 
10:00 - Řemeslný jarmark a dílny
10:00 - Mše svatá
14:30 - Volba o nejoblíbenější soubor
18:00 - Dětské okénko se soubory Hadářek a Rosénka
20:00 – Galapředstavení
Vstupné 100 Kč (prodej v místě akce)

Neděle 21. 8. 2017 
10:00 - Řemeslný jarmark a dílny
10:00 - Průvod ulicemi města
12:00 - Muzikanti hrajte
13:00 - Loučení s festivalem
Vstupné 80 / 40 Kč (prodej v místě akce)

Snížené vstupné platí pro děti do výšky 150 cm. 
Děti do 100 cm mají vstupné ZDARMA.
Držitelé průkazu ZTP platí snížené vstupné.

Více informací naleznete na www.folklorck.cz. Změna programu vyhrazena.

Permanentky na 63. Mezinárodní folklorní festival 

Letos jsme pro Vás připravili dva druhy permanentek. První permanentka v ceně 420 Kč platí na vstup do areálu na všechny festivalové dny včetně slavnostního zahájení a koncertu skupiny Buty i Kostelecké cimbálovky. Druhá permanentka v ceně 290 Kč opravňuje ke vstupu do areálu festivalu pouze od čtvrtka do neděle. Neplatí tedy na slavnostní zahájení a uvedené koncerty. Oproti nákupu jednotlivých vstupenek máte tak možnost ušetřit až 150 Kč. Permanentky neplatí pouze na čtvrteční program v Divadle J. K. Tyla, kde pro Vás chystáme vynikající folklorní muzikál, který letos obstará skvělý soubor Rosénka, který má domovskou scénu v pražském Dejvickém divadle.
Permanentky můžete zakoupit od 1. června v Informačním centru v Červeném Kostelci nebo na www.123vstupenky.cz. 

Hajdalácký folklorníček– folklorní muzikál

Čtvrtek 17. 8. od 19:00 – Divadlo J. K. Tyla
Pražský soubor Rosénka nemusíme dlouze představovat. Tento soubor zpracovává již víc jak třicet let folklor některých jihomoravských regionů, protože jeho zakladatelka pocházela z Uherského Hradiště. Soubor má domovskou scénu na věhlasných prknech Dejvického divadla. 
V Divadle J. K. Tyla nám ve svém čtvrtečním celovečerním programu dokáží, že lidovým tancem se dají také vyprávět příběhy a že humor je všudypřítomný. Ve svém folklorníčku předvedou pásma z Uherskohradišťska, Uherskobrodska a Moravských Kopanic. Režie, choreografie a moderování: Zuzana Cílová.
Folklorní muzikál probíhá souběžně s programem v přírodním areálu. Vstupné ve výši 150 / 75 Kč je v předprodeji od 1. 7. 2017 v Informačním centru v Červeném Kostelci a online na www.123vstupenky.cz a www.mksck.cz. 

Soubory 63. Mezinárodního folklorního festivalu Červený Kostelec

 • Rangsagar Performing ARTS / Indie - Soubor, který podporuje indickou kulturu prostřednictvím tance a hudby na mezinárodní úrovni. Působivé kostýmy a pohybové umění nadchnou každého.
 • Compaňía de Danza folklórica de la UAM Azcapotzalco / Mexiko - Jedná se o profesionální tanečníky podporující mexický folklór. Mají jedinečnou a inovativní choreografii, která je opravdu nezapomenutelná.
 • Jing-Ai-Zhai Traditional Orchestra / Čína - Taiwan - Soubor byl založen jako národní experimentální orchestr. Hudebníci sbírají, studují a následně předvádějí tradiční hudbu Tchaj-wanu, která je pro ně lidovou tradicí a pro nás douškem exotiky.
 • Sbandieratori le tre Torri / Itálie - Skupina čerpá svůj původ od starobylého Banderali Traetto XIV století. Vlajky, které jsou typické pro italský folklór, jsou vyráběny a malovány ručně. Každá vlajka s emblémem představuje konkrétní vévodství. Těšte se na skvělé show v podání italských Vlajkonošů.
 • Ensemble „Jonce Hristovski“/ Makedonie - Soubor vznikl skupinou nadšenců a milovníků makedonského folklóru s cílem podporovat a prezentovat makedonské lidové tradice.
 • Lithuanian folk Ensemble „Bitula-Alda“ / Litva - Cílem skupiny je pěstovat a podporovat litevský folklór. Hrají na tradiční nástroje a svým uměním vyvolávají veselou a rozpustilou atmosféru.
 • PBS / Kapverdské ostrovy - Soubor PBS z Kapverských ostrovů k nám převeze folklorní tance afrických národů, typické bubny a zpěvy vystihují tradiční sounáležitost s přírodou a život národa s nulovou kriminalitou.Věnují se tancům v hudebních stylech: batuco, funaná, coladeira, cola san jon, mazurku a mornu.
 • National Ensemble „Georgian Folklore“ (TSMU) / Gruzie - Soubor předvádí národní tance a písně Gruzie. Původně to byl sbor lidových písní a později se stal národním souborem, který má úspěch po celém světě. 
 • FS Rozsutec / Slovensko - Slovenský folklórní soubor je pojmenovaný podle nejkrásnějšího vrcholu pohoří Malá Fatra, kde je pojí nejen název, ale také vytrvalý zájem lidí o tuto originální terchovskou muziku, zpěv a tanec. Jedná se o svéráznou hudbu typickou pro „Jánošíkův kraj“.
 • FS Vagonár / Slovensko - Lidový soubor písní a tanců, byl založený r. 1972. Jedná se o slovenský folklór z podtatranské a spišské oblasti.
 • FS Jurošík / Slovensko - Seskupení 48 mladých tanečníků, zpěváků a muzikantů s bohatými jevištními zkušenostmi. Soubor je inspirovaný převážně regionem východního Slovenska. Patří mezi nejlepší amatérské folklórní soubory.
 • FS Rosénka / Česká Republika - Původně dětský soubor, později vznikla cimbálová muzika. Nyní má 200 členů ve věku 3-35 let. Repertoár čerpá soubor z oblasti hradišťského Dolňácka, Valašska a dalších. Rosénka je známá zajímavým výběrem materiálu a jeho netradičním zpracováním, o čemž svědčí četná ocenění. 
 • NS Břeclavan / Česká Republika - Jeden z nejstarších moravských folklórních souborů. Ve svém repertoáru zachytil mnohé formy lidového umění svého kraje Podluží, ale také ohnivé párové tance sousedního Slovenska, nebo Dolních Rakous.
 • VUS Ondráš / Česká Republika - Vojenský umělecký, profesionální soubor, který sídlí v Brně. Jsou to mladí velice talentovaní umělci. Inspiraci čerpají z lidové tradice.
 • Hadářek / Česká Republika - Dětský folklorní soubor Hadářek byl založen v roce 1960. Hadářek představuje písně, tance, říkadla a lidové zvyky z oblasti Podkrkonoší a Podorlicka. Děti tu nejen tancují a zpívají, ale předvádí i různé dobové zvyky a profese.
Buty - slavnostní zahájení MFF

přidáno: 1. 5. 2017 4:34, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 1. 5. 2017 7:12 ]

Koncert skupiny Buty, Kostelecká cimbálovka a slavnostní zahájení Mezinárodního folklorního festivalu (63.) 2017


Hudební skupina původem z Ostravy, která vznikla v roce 1986 ze skupin U238 a B komlex patří mezi hvězdné stálice české hudební scény. Zakládajícími členy jsou Richard Kroczek a Radek Pastrňák.

V hudbě skupiny Buty se mísí velké množství hudebních stylů (rock, folk, folklor různých etnik, country, jazz, bigbít a další) s nápaditými vtipnými texty. Každé album se od předešlého výrazně odlišuje. V přírodním areálu se tak můžete těšit na hity jako např. Nad stádem koní, František, Krtek, Vrána, Chtěl bych se jmenovat Jan a další.

Předskokanem této legendární kapele bude domácí Kostelecká cimbálovka, která poprvé veřejně vystoupila o vánocích 2006 v kostele sv. Jakuba s pásmem moravských a českých koled. Od té doby hraje při nejrůznějších příležitostech po celých východních Čechách a v roce 2016 dělala předskokana na MFF známé kapele Čechomor. Repertoár tvoří lidové písně jižní Moravy, Slovenska, Čech a osobitým hudebním projevem obohacuje společenský život v širokém okolí.

Těšit se můžeme i na unikátní projekt obou kapel, při kterém zahrají společně dvě vybrané skladby. Toto se zřejmě již nikdy na jiném pódiu opakovat nebude.

Mimo obou koncertů máte možnost shlédnout nejen slavnostní zahájení, ale vidět zástupce folklórních souborů např. z Indie, Mexika, Číny, Ukrajiny, Litvy, Itálie, a dalších zemí, které budete pravidelně vídat v další festivalové dny na pódiu v přírodním areálu u Divadla J. K. Tyla.

Vstupné:
Do 30. června 120 Kč dospělí / 60 Kč děti
Od 1. do 31. července 150 Kč / 75 Kč
Od 1. srpna a na místě 170 Kč / 85 Kč
Předprodej vstupenek v IC Červený Kostelec, na www.123vstupenky.cz a v dalších IC v regionu

Léto v Červeném Kostelci uctí Končinské události (75 let)

přidáno: 1. 5. 2017 4:29, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 1. 5. 2017 6:16 ]

Letošní turistická sezóna v Červeném Kostelci bude připomínat především 75 let o Končinských událostí roku 1942

Pro letošní turistickou sezónu připravil Vlastivědný spolek v Domku Boženy Němcové novou expozici věnovanou Končinským událostem roku 1942
Celosezónní výstava: Končinské události 1942 (75. let, 1942-2017) 

Obdobně jako v minulém roce, kdy červenokostelecký Vlastivědný spolek připravil do Domku Boženy Němcové samostatnou expozici o našem významném rodákovi Břetislavu Kafkovi, tak i letos přistoupil tento spolek k přípravě další podobné výstavy. Za hlavní téma bylo zvoleno 75 let od událostí, které významně zasáhly do života mnoha rodin v oblasti Končin a Bohdašína. Jsme přesvědčeni, že odvahu a statečnost těchto lidí bychom si měli stále připomínat.
I proto jsme rádi, že i další spolky v našem okolí (Spolek VH TS 20 Pláň) a Město Červený Kostelec přišlo s obdobným tématem a mohl tam vzniknout rozsáhlejší soubor akcí, připomínajících tyto historické události.

Samostatná výstava k památce Končinských událostí
U příležitosti 75 let od událostí z roku 1942 na Končinách a Bohdašíně jsme ve spolupráci s MKS Červený Kostelec připravili sezónní expozici v Domku Boženy Němcové věnovanou těmto významným událostem.

Na přípravě textů pro expozici se spolupracovalo s Mgr. Pavlínou Švandovou (rozenou Nývltovou), autorkou známé publikace (Příběh odvahy a zrady) věnující se těmto událostem. S její pomocí a využitím archivních materiálů z Muzejního depozitáře a ze sbírek p. Antonína Burdycha se nám podařilo vytvořit menší expozici. Tato expozice bude slavnostně zahájena dne 11. května 2017 a potrvá v Domku Boženy Němcové až do 30. září 2017 (ukončení turistické sezóny).  

Beseda u příležitosti slavnostního zahájení výstavy

Slavnostní zahájení expozice se uskuteční 11. května 2017 od 16.00 hodin a bude spojeno s besedou s panem Antonínem Burdychem. Přijměte naše srdečné pozvání na tuto besedu. Akci organizuje Vlastivědný spolek při MKS v Červeném Kostelci

Kromě těchto našich 2 akcí (besedy a celosezónní expozice) pak Město Červený Kostelec a SVH TS20 Pláň připravuje ve spolupráci s Rotou Nazdar a zástupci VHM i celodenní akci s názvem Libuše volá Londýn, která se uskuteční 11.6.2017. 

Celodenní akce Libuše volá Londýn (11.6.2017)

Akce se bude konat na Bohdašíně, kde bude kromě vlastního pietního aktu předvedena i ukázka vojenského ležení a techniky, ukázka výcviku parašutistů a představena i funkční replika vysílačky Libuše, včetně ukázky vysílání do Londýna. 
Následovat bude procházka na Končiny, kde bude program pokračovat u památníku na Končinách se slovním doprovodem pana Ant. Burdycha. v 17:00 hodin pak bude program pokračovat v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci, a to tématicky zaměřeným programem včetně besedy s vojenským historikem plk. Eduardem Stehlíkem a Mgr. Pavlínou Švandovou.

REKAPITULACE všech akcí:

Místo konání: Domek Boženy Němcové v Červeném Kostelci
 • Výstava: od 11.5.2017 do 30.9.2017 (každý den, kromě pondělí, vždy 9-12 a 13-17)
 • Beseda: 11.5.2017 od 16:00 hodin
Bohdašín, Končiny, Červený Kostelec
 • Celodenní akce Libuše volá Londýn: 11.6.2017 

Cyklobusy startují 3.6.2017

přidáno: 1. 5. 2017 3:54, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 1. 5. 2017 3:55 ]

Oblíbené cyklobusy v Kladském pomezí startují 3.6.2017 a budou jezdit až do září...

Nechte auto doma a využijte v letošní turistické sezóně 2017 přepravy cyklobusů, které vás dovezou do atraktivních míst Kladského pomezí nebo Gór Stolowych v Polsku. Nechte se inspirovat výčtem výletů, které jsme pro vás připravili na stránce Tipy na výlety.

Stejně jako v minulých letech, i v letošním roce bude provozovat Branka, o.p.s. ve spolupráci s místními obcemi a městy
CYKLOBUSY. V období od 03.6.2017 do 30.09.2017 budou jezdit cyklobusy každou sobotu, neděli a státní svátek, o letních prázdninách od 03.07.2017 do 01.09.2017 pak každý den. 

Připraveny jsou dvě základní trasy - modrá a červená. Opět bude tedy fungovat základní (červená) cyklotrasa Hradec Králové - Jaroměř - Čerská Skalice - Náchod - Hronov - Teplice nad Metují - Adršpach - Jívka - Trutnov - Pec pod Sněžkou. 

Další (modrá) trasa je pak ve směru Náchod - Kudowa Zdrój - Karlow - Radkow - Otovice - Broumov. Modrá linka v době prázdnin jezdí v pracovních dnech pouze do Karlowa, v sobotu, neděli a o svátcích jezdí až do Broumova. 

Využijte této nabídky a naplánujte si zajímavý výlet s využitím těchto cyklobusů a rozšiřte si dojezdovou vzdálenost vašich výletů. Cyklobusy jsou také vhodné pro výlety s dětmi a umožní vám navštívit místa, kam by jinak ti malí špunti nedojeli. 

Noviny KP - léto 2017

přidáno: 1. 5. 2017 2:56, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 1. 5. 2017 2:57 ]

Letní turistické noviny Kladského pomezí jsou tady

V informačním centru pro vás máme nové turistické noviny KLADSKÉ POMEZÍ, které vám přináší desítky nápadů na nejrůznější výlety a aktivity kolem nás.
Noviny jsou pro vás k dispozici zdarma a věříme, že při jejich čtení naleznete opět mnoho aktivní inspirace, naleznete mnoho nového a objevíte, jak je vlastně ten náš kout země krásný....

Turistický noviny, stejně jako mnoho a mnoho a mnoho dalších propagačních materiálů pro vás máme připraveny zdarma....

Turistické noviny Kladské pomezí vydává Branka, o.p.s. ve spolupráci s městy, obcemi a turistickými informačními centry v turistickém regionu Kladské pomezí.

Toulavý baťoh 2017

přidáno: 1. 5. 2017 2:47, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 1. 5. 2017 2:48 ]

Cestovatelská hra Toulavý baťoh je opět tady - užijte si léto v Kladském pomezí....

Vyhrajte víkend na farmě Wenet pro dvě osoby, víkend ve všesportovním areálu v Havlovicích pro celou rodinu, ubytování pro čtyřčlenou rodinu v penzionu Bor a další krásné ceny!

Pro malé a velké návštěvníky bude na letošní sezonu ve všech informačních centrech Kladského pomezí opět k dispozici inovovaná ilustrovaná mapa s tipy na výlety a vyznačenými místy, kde můžete získat samolepky a obdržet pěkné ceny.

Jednotlivé samolepky dostanete ve výdejních místech vyznačených v seznamu na mapě (místa ve stejném místě vydávají stejnou samolepku). Při předložení mapy s pěti různými samolepkami získáte létající frisbee nebo poznámkový blok s Toulavým baťohem. Všichni, kteří se ve výdejním místě prokáží mapou s pěti nasbíranými samolepkami a poskytnou svůj kontakt (e-mail), budou na konci sezony slosováni o hodnotné ceny.. Sledujte aktuality na www.toulavybatoh.cz a facebook Kladského pomezí. Vyhrajte i vy jednu z 10 cen:

1. CENA: Víkend na farmě Wenet včetně ubytování pro dvě osoby v hodnotě 4 000 Kč
2. - 3. CENA: Víkend ve sportovním areálu v Havlovicích pro celou rodinu včetně noclehu a pernamentek v hodnotě 3 000 Kč
4. CENA: Ubytování pro čtyřčlennou rodinu v penzionu Bor s tajným jednodenním výletem v Kladského pomezí v hodnotě 2 000 Kč
5. CENA: Vyjížďka na koních pro celou rodinu v areálu Green Walley Stárkov v hodnotě 1 500 Kč
6. - 10. CENA: Permanentky pro celou rodinu do sportovního areálu v Havlovicích v hodnotě 1 000 Kč
Slosování proběhne 2. ŘÍJNA 2017.

Výsledky slosování sledujte na www.toulavybatoh.cz a Facebooku Kladského pomezí. Všem hrajícím přejeme příjemné putování po Kladském pomezí....

Zábrodí (1415-2016)

přidáno: 3. 2. 2017 5:04, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 3. 2. 2017 5:04 ]

V prodeji je nová kniha regionálního charakteru s názvem “ZÁBRODÍ - ZA BRODY (1415 -2016)”

V informačním centru v Červeném Kostelci je nyní v prodeji nová kniha
“ZÁBRODÍ - ZA BRODY (1415 -2016)” mapující historii této obce za období 1415 - 2016. Autory publikace jsou pan Josef Pinkava a Jan Veselý. Na více jak 160 stranách textů se dozvíte mnoho zajímavého z historie této obce, shlédnete mnoho historických fotografií a zjistíte, jak se vlastně žilo a i v současnosti žije v Zábrodí.

Kniha je rozdělena do několika zajímavých sekcí, a tak můžete s knihou zavzpomínat na minulá léta, seznámit se s historií hospod a hospůdek, přírodou či osobnostmi místních hrdinů.

Kniha je v prodeji v IC Červený Kostelec za cenu 200 Kč.

20. Divadelní festival 2017

přidáno: 2. 2. 2017 4:25, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 2. 2. 2017 4:25 ]

Od 16. února 2017 se můžete těšit na již 20. Divadelní festival - festival amatérského činoherního a hudebního divadla.

Ve dnech 16. - 19. 2. 2017 se uskuteční v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci již 20. ročník DIVADELNÍHO FESTIVALU. Tento festival pořádá Impuls Hradec Králové, Městské kulturní středisko Červený Kostelec, Divadelní soubor DS NA TAHU při MKS Červený Kostelec a Volné sdružení východočeských divadelníků za finanční podpory Královehradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR.

Během již tradičních 4 festivalových dnů se můžete těšit na přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla:
 • čtvrtek 16.02.2017 / 10:00h    Stará dobrá kapela
 • čtvrtek 16.02.2017 / 16:00h    Nejkrásnější válka
 • čtvrtek 16.02.2017 / 19:30h    Poslední doutník
 • pátek 17.02.2017 / 10:00h    Jůlinka a kouzelné račí klepeto
 • pátek 17.02.2017 / 15:00h    Madam Colombová zasahuje
 • pátek  17.02.2017 / 19:30h    Rok na vsi
 • sobota 18.02.2017 / 10:00h    Žítkovské bohyně
 • sobota 18.02.2017 / 14:00h    Manželské vraždění
 • sobota 18.02.2017 / 16:30h    Naši naši furianti
 • sobota 18.02.2017 / 19:30h    Třetí slovo
 • neděle 19.02.2017 / 10:00h    Ryba ve čtyřech
 • neděle 19.02.2017 / 14:00h    Hodina dětí

Předprodej permanentek (300 Kč) a vstupenek na jednotlivá představení v IC Červený Kostelec a na www.123vstupenky.cz.

1-10 of 295