Buty - slavnostní zahájení MFF

přidáno: 1. 5. 2017 4:34, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 1. 5. 2017 7:12 ]

Koncert skupiny Buty, Kostelecká cimbálovka a slavnostní zahájení Mezinárodního folklorního festivalu (63.) 2017


Hudební skupina původem z Ostravy, která vznikla v roce 1986 ze skupin U238 a B komlex patří mezi hvězdné stálice české hudební scény. Zakládajícími členy jsou Richard Kroczek a Radek Pastrňák.

V hudbě skupiny Buty se mísí velké množství hudebních stylů (rock, folk, folklor různých etnik, country, jazz, bigbít a další) s nápaditými vtipnými texty. Každé album se od předešlého výrazně odlišuje. V přírodním areálu se tak můžete těšit na hity jako např. Nad stádem koní, František, Krtek, Vrána, Chtěl bych se jmenovat Jan a další.

Předskokanem této legendární kapele bude domácí Kostelecká cimbálovka, která poprvé veřejně vystoupila o vánocích 2006 v kostele sv. Jakuba s pásmem moravských a českých koled. Od té doby hraje při nejrůznějších příležitostech po celých východních Čechách a v roce 2016 dělala předskokana na MFF známé kapele Čechomor. Repertoár tvoří lidové písně jižní Moravy, Slovenska, Čech a osobitým hudebním projevem obohacuje společenský život v širokém okolí.

Těšit se můžeme i na unikátní projekt obou kapel, při kterém zahrají společně dvě vybrané skladby. Toto se zřejmě již nikdy na jiném pódiu opakovat nebude.

Mimo obou koncertů máte možnost shlédnout nejen slavnostní zahájení, ale vidět zástupce folklórních souborů např. z Indie, Mexika, Číny, Ukrajiny, Litvy, Itálie, a dalších zemí, které budete pravidelně vídat v další festivalové dny na pódiu v přírodním areálu u Divadla J. K. Tyla.

Vstupné:
Do 30. června 120 Kč dospělí / 60 Kč děti
Od 1. do 31. července 150 Kč / 75 Kč
Od 1. srpna a na místě 170 Kč / 85 Kč
Předprodej vstupenek v IC Červený Kostelec, na www.123vstupenky.cz a v dalších IC v regionu

Léto v Červeném Kostelci uctí Končinské události (75 let)

přidáno: 1. 5. 2017 4:29, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 1. 5. 2017 6:16 ]

Letošní turistická sezóna v Červeném Kostelci bude připomínat především 75 let o Končinských událostí roku 1942

Pro letošní turistickou sezónu připravil Vlastivědný spolek v Domku Boženy Němcové novou expozici věnovanou Končinským událostem roku 1942
Celosezónní výstava: Končinské události 1942 (75. let, 1942-2017) 

Obdobně jako v minulém roce, kdy červenokostelecký Vlastivědný spolek připravil do Domku Boženy Němcové samostatnou expozici o našem významném rodákovi Břetislavu Kafkovi, tak i letos přistoupil tento spolek k přípravě další podobné výstavy. Za hlavní téma bylo zvoleno 75 let od událostí, které významně zasáhly do života mnoha rodin v oblasti Končin a Bohdašína. Jsme přesvědčeni, že odvahu a statečnost těchto lidí bychom si měli stále připomínat.
I proto jsme rádi, že i další spolky v našem okolí (Spolek VH TS 20 Pláň) a Město Červený Kostelec přišlo s obdobným tématem a mohl tam vzniknout rozsáhlejší soubor akcí, připomínajících tyto historické události.

Samostatná výstava k památce Končinských událostí
U příležitosti 75 let od událostí z roku 1942 na Končinách a Bohdašíně jsme ve spolupráci s MKS Červený Kostelec připravili sezónní expozici v Domku Boženy Němcové věnovanou těmto významným událostem.

Na přípravě textů pro expozici se spolupracovalo s Mgr. Pavlínou Švandovou (rozenou Nývltovou), autorkou známé publikace (Příběh odvahy a zrady) věnující se těmto událostem. S její pomocí a využitím archivních materiálů z Muzejního depozitáře a ze sbírek p. Antonína Burdycha se nám podařilo vytvořit menší expozici. Tato expozice bude slavnostně zahájena dne 11. května 2017 a potrvá v Domku Boženy Němcové až do 30. září 2017 (ukončení turistické sezóny).  

Beseda u příležitosti slavnostního zahájení výstavy

Slavnostní zahájení expozice se uskuteční 11. května 2017 od 16.00 hodin a bude spojeno s besedou s panem Antonínem Burdychem. Přijměte naše srdečné pozvání na tuto besedu. Akci organizuje Vlastivědný spolek při MKS v Červeném Kostelci

Kromě těchto našich 2 akcí (besedy a celosezónní expozice) pak Město Červený Kostelec a SVH TS20 Pláň připravuje ve spolupráci s Rotou Nazdar a zástupci VHM i celodenní akci s názvem Libuše volá Londýn, která se uskuteční 11.6.2017. 

Celodenní akce Libuše volá Londýn (11.6.2017)

Akce se bude konat na Bohdašíně, kde bude kromě vlastního pietního aktu předvedena i ukázka vojenského ležení a techniky, ukázka výcviku parašutistů a představena i funkční replika vysílačky Libuše, včetně ukázky vysílání do Londýna. 
Následovat bude procházka na Končiny, kde bude program pokračovat u památníku na Končinách se slovním doprovodem pana Ant. Burdycha. v 17:00 hodin pak bude program pokračovat v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci, a to tématicky zaměřeným programem včetně besedy s vojenským historikem plk. Eduardem Stehlíkem a Mgr. Pavlínou Švandovou.

REKAPITULACE všech akcí:

Místo konání: Domek Boženy Němcové v Červeném Kostelci
 • Výstava: od 11.5.2017 do 30.9.2017 (každý den, kromě pondělí, vždy 9-12 a 13-17)
 • Beseda: 11.5.2017 od 16:00 hodin
Bohdašín, Končiny, Červený Kostelec
 • Celodenní akce Libuše volá Londýn: 11.6.2017 

Cyklobusy startují 3.6.2017

přidáno: 1. 5. 2017 3:54, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 1. 5. 2017 3:55 ]

Oblíbené cyklobusy v Kladském pomezí startují 3.6.2017 a budou jezdit až do září...

Nechte auto doma a využijte v letošní turistické sezóně 2017 přepravy cyklobusů, které vás dovezou do atraktivních míst Kladského pomezí nebo Gór Stolowych v Polsku. Nechte se inspirovat výčtem výletů, které jsme pro vás připravili na stránce Tipy na výlety.

Stejně jako v minulých letech, i v letošním roce bude provozovat Branka, o.p.s. ve spolupráci s místními obcemi a městy
CYKLOBUSY. V období od 03.6.2017 do 30.09.2017 budou jezdit cyklobusy každou sobotu, neděli a státní svátek, o letních prázdninách od 03.07.2017 do 01.09.2017 pak každý den. 

Připraveny jsou dvě základní trasy - modrá a červená. Opět bude tedy fungovat základní (červená) cyklotrasa Hradec Králové - Jaroměř - Čerská Skalice - Náchod - Hronov - Teplice nad Metují - Adršpach - Jívka - Trutnov - Pec pod Sněžkou. 

Další (modrá) trasa je pak ve směru Náchod - Kudowa Zdrój - Karlow - Radkow - Otovice - Broumov. Modrá linka v době prázdnin jezdí v pracovních dnech pouze do Karlowa, v sobotu, neděli a o svátcích jezdí až do Broumova. 

Využijte této nabídky a naplánujte si zajímavý výlet s využitím těchto cyklobusů a rozšiřte si dojezdovou vzdálenost vašich výletů. Cyklobusy jsou také vhodné pro výlety s dětmi a umožní vám navštívit místa, kam by jinak ti malí špunti nedojeli. 

Noviny KP - léto 2017

přidáno: 1. 5. 2017 2:56, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 1. 5. 2017 2:57 ]

Letní turistické noviny Kladského pomezí jsou tady

V informačním centru pro vás máme nové turistické noviny KLADSKÉ POMEZÍ, které vám přináší desítky nápadů na nejrůznější výlety a aktivity kolem nás.
Noviny jsou pro vás k dispozici zdarma a věříme, že při jejich čtení naleznete opět mnoho aktivní inspirace, naleznete mnoho nového a objevíte, jak je vlastně ten náš kout země krásný....

Turistický noviny, stejně jako mnoho a mnoho a mnoho dalších propagačních materiálů pro vás máme připraveny zdarma....

Turistické noviny Kladské pomezí vydává Branka, o.p.s. ve spolupráci s městy, obcemi a turistickými informačními centry v turistickém regionu Kladské pomezí.

Toulavý baťoh 2017

přidáno: 1. 5. 2017 2:47, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 1. 5. 2017 2:48 ]

Cestovatelská hra Toulavý baťoh je opět tady - užijte si léto v Kladském pomezí....

Vyhrajte víkend na farmě Wenet pro dvě osoby, víkend ve všesportovním areálu v Havlovicích pro celou rodinu, ubytování pro čtyřčlenou rodinu v penzionu Bor a další krásné ceny!

Pro malé a velké návštěvníky bude na letošní sezonu ve všech informačních centrech Kladského pomezí opět k dispozici inovovaná ilustrovaná mapa s tipy na výlety a vyznačenými místy, kde můžete získat samolepky a obdržet pěkné ceny.

Jednotlivé samolepky dostanete ve výdejních místech vyznačených v seznamu na mapě (místa ve stejném místě vydávají stejnou samolepku). Při předložení mapy s pěti různými samolepkami získáte létající frisbee nebo poznámkový blok s Toulavým baťohem. Všichni, kteří se ve výdejním místě prokáží mapou s pěti nasbíranými samolepkami a poskytnou svůj kontakt (e-mail), budou na konci sezony slosováni o hodnotné ceny.. Sledujte aktuality na www.toulavybatoh.cz a facebook Kladského pomezí. Vyhrajte i vy jednu z 10 cen:

1. CENA: Víkend na farmě Wenet včetně ubytování pro dvě osoby v hodnotě 4 000 Kč
2. - 3. CENA: Víkend ve sportovním areálu v Havlovicích pro celou rodinu včetně noclehu a pernamentek v hodnotě 3 000 Kč
4. CENA: Ubytování pro čtyřčlennou rodinu v penzionu Bor s tajným jednodenním výletem v Kladského pomezí v hodnotě 2 000 Kč
5. CENA: Vyjížďka na koních pro celou rodinu v areálu Green Walley Stárkov v hodnotě 1 500 Kč
6. - 10. CENA: Permanentky pro celou rodinu do sportovního areálu v Havlovicích v hodnotě 1 000 Kč
Slosování proběhne 2. ŘÍJNA 2017.

Výsledky slosování sledujte na www.toulavybatoh.cz a Facebooku Kladského pomezí. Všem hrajícím přejeme příjemné putování po Kladském pomezí....

Zábrodí (1415-2016)

přidáno: 3. 2. 2017 5:04, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 3. 2. 2017 5:04 ]

V prodeji je nová kniha regionálního charakteru s názvem “ZÁBRODÍ - ZA BRODY (1415 -2016)”

V informačním centru v Červeném Kostelci je nyní v prodeji nová kniha
“ZÁBRODÍ - ZA BRODY (1415 -2016)” mapující historii této obce za období 1415 - 2016. Autory publikace jsou pan Josef Pinkava a Jan Veselý. Na více jak 160 stranách textů se dozvíte mnoho zajímavého z historie této obce, shlédnete mnoho historických fotografií a zjistíte, jak se vlastně žilo a i v současnosti žije v Zábrodí.

Kniha je rozdělena do několika zajímavých sekcí, a tak můžete s knihou zavzpomínat na minulá léta, seznámit se s historií hospod a hospůdek, přírodou či osobnostmi místních hrdinů.

Kniha je v prodeji v IC Červený Kostelec za cenu 200 Kč.

20. Divadelní festival 2017

přidáno: 2. 2. 2017 4:25, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 2. 2. 2017 4:25 ]

Od 16. února 2017 se můžete těšit na již 20. Divadelní festival - festival amatérského činoherního a hudebního divadla.

Ve dnech 16. - 19. 2. 2017 se uskuteční v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci již 20. ročník DIVADELNÍHO FESTIVALU. Tento festival pořádá Impuls Hradec Králové, Městské kulturní středisko Červený Kostelec, Divadelní soubor DS NA TAHU při MKS Červený Kostelec a Volné sdružení východočeských divadelníků za finanční podpory Královehradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR.

Během již tradičních 4 festivalových dnů se můžete těšit na přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla:
 • čtvrtek 16.02.2017 / 10:00h    Stará dobrá kapela
 • čtvrtek 16.02.2017 / 16:00h    Nejkrásnější válka
 • čtvrtek 16.02.2017 / 19:30h    Poslední doutník
 • pátek 17.02.2017 / 10:00h    Jůlinka a kouzelné račí klepeto
 • pátek 17.02.2017 / 15:00h    Madam Colombová zasahuje
 • pátek  17.02.2017 / 19:30h    Rok na vsi
 • sobota 18.02.2017 / 10:00h    Žítkovské bohyně
 • sobota 18.02.2017 / 14:00h    Manželské vraždění
 • sobota 18.02.2017 / 16:30h    Naši naši furianti
 • sobota 18.02.2017 / 19:30h    Třetí slovo
 • neděle 19.02.2017 / 10:00h    Ryba ve čtyřech
 • neděle 19.02.2017 / 14:00h    Hodina dětí

Předprodej permanentek (300 Kč) a vstupenek na jednotlivá představení v IC Červený Kostelec a na www.123vstupenky.cz.

Skibusy - Zima 2017

přidáno: 31. 1. 2017 0:41, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 31. 1. 2017 0:42 ]

V období od 7 ledna 2017 do 25. února 2017 jezdí každou sobotu SKIBUSY v Kladském pomezí

Tak jako i v minulých letech  zajišťuje Branka o.p.s. ve spolupráci s příslušnými městy a obcemi v regionu a dopravní společností CDS Náchod provoz oblíbených SKIBUSŮ v Kladském pomezí.

Tyto skibusy Vám budou k dispozici od 7. ledna 2017 do 25. února 2017, a to vždy každou sobotu dle stanoveného jízdního řádu. Pojeďte s námi poznávat krásy Jestřebích a Stolových hor, kam vedou základní trasy skibusů. Tamní klimatické podmínky zaručují dostatek sněhu pro běžecké lyžování a příslušné běžecké stopy jsou pravidelně udržovány.

Informace o vhodných běžeckých trasách pro lyžování naleznete na přehledu běžeckých tras. Kromě vyhledávaného běžeckého lyžování po upravených trasách máte samozřejmě možnost využít řadu neoficiálních tras, které však nejsou standardně udržovány, nicméně i zde i požitek z pohybu na čerstvém vzduchu a v podhorském terénu vynikající.

Vyznavačům bílé stopy je k dispozici téměř 300 udržovaných tratí, které jsou propojeny i se sousedním Polskem, s oblastí národního parku Góry Stolowe. Garantem projektu "Lyžařské běžecké trasy v Kladském pomezí" je společnost pro rozvoj cestovního ruchu Branka, o.p.s. Údržba stop je spolufinancována z prostředků Královehradeckého kraje, Branka, o.p.s. spolu s místními organizacemi zajišťuje údržbu v oblasti Jestřebích hor, okolí Dobrošova u Náchoda, Machova, Peplic nad Metují, Police nad Metují a v oblasti Broumovských stěn u hraničních Javořích hor.

V našem regionu naleznete také několik lyžařských areálů pro sjezdové lyžování. Nejedná se o obrovské komplexní areály jako v blízkých Krkonoších, nicméně jejich značnou výhodou je rychlá dostupnost z jednotlivých měst regionu a tak jsou vyhledávaným cílem fanoušků sjezdového lyžování především pro rodiny s dětmi a ty, kteří si chtějí zalyžovat rychle na pár hodinek bez dlouhého cestování do lyžařského střediska.

Informace o jízdních řadech skibusů a aktuální informace úpravě tras naleznete samozřejmě také na http://ski.kladskepomezi.cz

Informační leták, vč. jízdního řádu skibusů ke stažení zdarma níže, resp. více na stránce skibusy

53. číslo Rodným krajem

přidáno: 15. 12. 2016 9:54, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 15. 12. 2016 9:54 ]

Právě vyšlo nové (53.) číslo vlastivědného sborníku Rodným krajem

http://vlastivednyspolek.cervenokostelecko.cz/aktuality/53cislosbornikurodnymkrajem
V polovině prosince 2016 vyšlo další, tentokráte již 53., číslo vlastivědného regionálního sborníku Rodným krajem. Nové číslo sborníku si můžete zakoupit (cena 30 Kč) v předprodejích v našem regionu (v Červeném Kostelci například v Informačním centru, Trafice Dali, Papírnictví Ivín apod.). Toto nové číslo přináší mnoho dalších zajímavých článků o naší historii, osobnostech našeho regionu a rozhodně by nemělo chybět v žádné knihovničce místních patriotů.

Z obsahu 53. čísla sborníku uvádíme:
 • PaedDr. Karel Řehák: Vánoční zamyšlení
 • Prof. PhDr.Vladimír Wolf: Jubilea Václava Havla
 • Jana Mikulová: Historie vzniku sborníku Rodným krajem
 • Mgr. Richard Švanda: Britské letáky nad Náchodskem v únoru 1940
 • Marcela Kollertová: Zlatý odznak J. K. Tyla pro pana Františka drahoňovského
 • Bc. Jana Procházková: O profesních (speciálních) knihovnách Policka a Broumovska
 • PhDr. Vlastimil Havlík, Phd.: Bývalý dlouholetý českoskalický kronikář Jiří Samek oslavil devadesátiny.
 • Ing. Pavel Ježek: Kraj blízký mému srdci 
 • Mgr. Věra Vlčková: Hřbitov v České Skalici.
 • PhDr. Jiří Uhlíř: Rozhovor se starostou města Jaroměř ing. Jiřím Klepsou 
 • Mgr. Aleš Fetters: Jak se mluvívalo na Policku.
 • Radka Laštovičková: Ochotníci v Olešnici
 • Jaroslav Cita: Rošťáci z Vysokova (5)
 • Arnošt Vít: Ze „Vzpomínek na mládí“ Josefa Víta ze Studnice
 • Miroslava Mertlíková-Kultová: Vzpomínky na Kvíčalu
 • Ing. Vlastislav Balcar: Výtvarníci a fotografové na Lhotkách u Vítů.
 • Tomáš Borůvka: Galerie Města Trutnova 
 • Mgr. Vlastislav Tokoš: Malíř Gustav Vacek
 • Mgr. Alena Křivská : Josef Kulda nejen o sobě 
 • Eduard Merlo: Národní velikán pochází z Červeného Kostelce 
 • PaedDr. Blanka Dvořáčková: Nositelka ceny Magnesia Litera, Phdr. Blanka Jedličková, je absolventkou 
 • Jiráskova gymnázia v Náchodě
 • Mgr. Petr Kalousek: Pohádka o Hronovi.
 • PaedDr. Blanka Dvořáčková: Matyáš Falta, student Jiráskova gymnázia v Náchodě
 • Mgr. Vladimíra Junková: Vladimír Junek – nežádoucí novinář
 • Mgr. Věra Vlčková: Ing. Heřman Rufer
 • Lenka Pešková, Mgr. Aleš Fetters: Regionální literatura
 • Petr Hnyk: Bučnická sodovka a limonáda „Frischgeist“
 • Václav Jirásek: Čemu také studánky vděčí za svoji vodu.
 • PhDr. Jiří Uhlíř: Přejmenování jaroměřského gymnázia a udělení medaile.
 • Mgr. Jan Barták: Z historie bývalé školy v Rokytníku.
 • Prof. PhDr. Vladimír Wolf: Kladská komise 2016.
 • PhDr. Marcela Fraňková: Ocenění Phdr. Jiřího Uhlíře za celoživotní práci.
 • Mgr. Aleš Fetters: K pětasedmdesátce prof. PhDr. Vladimíra Wolfa
 • PhDr. Marcela Fraňková: Nová příloha pro děti.
 • Mgr. Aleš Fetters: Za Borisem Mědílkem
 • Mgr. Marcela Strachotová: Odešel Antonín Kubíček.
 • Mgr. Jan Barták, PhDr. Jaroslav Čáp, Mgr. Jan Čížek: Za Miroslavem Pichlem


Vydává: Vlastivědný spolek při Městském kulturním středisku Červený Kostelec ve spolupráci s Knihovnou Břetislava Kafky Červený Kostelec a Nové Město nad Metují, Městskými úřady Česká Skalice, Hronov, Jaroměř, Náchod, Police nad Metují, Rtyně v Podkrkonoší, Trutnov, Úpice a Stárkov; s Obecními úřady Červená Hora, dolní Radechová, Havlovice, Hořičky, Chvalkovice, Malé Svatoňovice, Studnice, Velké Svatoňovice, Zábrodí, městysem Žernov a Velké Poříčí a Uměleckoprůmyslovým muzeem Praha. Adresa redakce: Knihovna Břetislava Kafky Červený Kostelec, Sokolská 293, 549 41 Červený Kostelec, e-mail: rodnym.krajem@knihovnack.cz. Pokyny a informace pro autory: redakce tel. č. 491 463 384. Administrace: Městské kulturní středisko Červený Kostelec, Žižkova 365, 549 41 Červený Kostelec, e-mail: mksck@mksck.cz, tel. 491 465 919

Loutkářský festival 2016

přidáno: 24. 10. 2016 14:36, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 24. 10. 2016 14:36 ]

Oblíbený Loutkářský festival 2016 je opět tady  - od 12.11.2016 do 3.12.2016 v Kině Luník v Červeném Kostelci

Podzimní soboty si v červenokosteleckém kině Luník můžeme zpříjemnit tradičním loutkářským festivalem. Celkem nás čekají čtyři loutkové představení různých žánrů.
Přijďte do kina Luník a ukažte svým dětem krásu tradičního loutkového divadla.

12. 11. 2016 od 16:00

Agentura Pernštejni  - Loutkářská skupina, která vystupuje pod agenturou Pernštejni, vystupuje pravidelně na loutkářských festivalech po celé ČR. Červenokostelečtí diváci si jistě vzpomenou na krásnou pohádku s názvem Pohádka dračí aneb trable s princeznou, kterou odehráli v rámci Pohádkového léta v Domku Boženy Němcové.
Jejda, strašidýlka
Loutkové představení o klukovi Jejdovi, který se dostane kouzlem do pohádky a musí pomoc pohádkovým bytostem, aby našel cestu domů.

19. 11. 2016 od 15:00

Loutkářský soubor Radost Červený Kostelec - Počátky loutkářské činnosti v našem městě spadají do roku 1922. Postupem času vzniklo a zaniklo několik souborů. Dnes existuje v Červeném Kostelci oblíbený soubor Radost, který se účastní loutkářských regionálních přehlídek a stojí za vznikem tohoto Loutkařského festivalu.
Míček Flíček
Babička s dědečkem nemají děti a žijí o samotě. Najednou se přikutálí Míček Flíček a všichni spolu žijí spokojeně. Jedno dne však Míčka Flíčka unese Mrak. Babička s dědečkem se vydávají na strastiplnou cestu a samozřejmě Míčka Flíčka naleznou.

26. 11. 2016 od 15:00

Boučkovo loutkové divadlo v Jaroměři - Loutkové divadlo hrají poloprofesionálně, ročně odehrají více než 130 představení. V současné době jsou na velké šňůře po Austrálii a Novém Zélandu, kde reprezentují tradiční české loutkářské umění.
O Zubejdě Solimánské
Klasická pohádka, přepracovaná tak trochu podle filmové adaptace, tak trochu podle nás. Kašpárek zcela jistě pomůže Lotrandovi a Zubejdě ke štěstí.

3. 12. 2016 od 15:00

Loutkářský soubor Radost Červený Kostelec - Počátky loutkářské činnosti v našem městě spadají do roku 1922. Postupem času vzniklo a zaniklo několik souborů. Dnes existuje v Červeném Kostelci oblíbený soubor Radost, který se účastní loutkářských regionálních přehlídek a stojí za vznikem tohoto Loutkařského festivalu.
Čerti na hradě
Kašpárek je u mocného čaroděje a na učení dostane kouzlený proutek. Po učení potkává Honzu a vydávají se do světa. Přijdou do opuštěné vesnice, nad kterou se tyčí kopec s hradem, který obývají čerti. Kašpárek čerti vyžene a do vesnice se opět vrátí život.
Pozor, představení je obohaceno o návštěvu opravdových čertů, které hodným dětem dají drobný dárek.

Vstupné na jednotlivá představení za cenu 30 Kč / 60 Kč v předprodeji na www.123vstupenky.cz, v IC Červený Kostelec nebo přímo v pokladně kina Luník. 
Zvýhodněné permanentky na celý festival v předprodeji v IC Červený Kostelec: 80 Kč / 160 Kč

1-10 of 292