Česká Skalice

přidáno: 27. 9. 2010 5:47, autor: IC Červený Kostelec   [ aktualizováno 27. 9. 2010 5:49 ]
Historie města sahá až do počátku 13. století. Současnost města je nerozlučně spjata s východočeským mořem - údolní nádrží Rozkoš, která je vyhledávaným místem rodinné rekreace, milovníků vodních sportů a rybářů. Město nabízí občanům a návštěvníkům bohaté sportovní i kulturní vyžití. Nedílnou součástí České Skalice je Babiččino údolí, které se rozkládá na březích řeky Úpy až po Havlovice. Národní kulturní památka Babiččino údolí, soubor pozemků a objektů včetně zámku, starého bělidla, mlýna, mandlu, sousoší Babičky s dětmi, Panského hostince, vytváří společně s přírodou významný estetický celek, který svojí neopakovatelnou atmosférou působí na návštěvníky představu doby, kterou zachytila ve svých dílech spisovatelka Božena Němcová.
 
Městský úřad Česká Skalice
třída T.G.Masaryka 80, 552 03 Česká Skalice
Telefon
+420 491 490 111
Email
urad@ceskaskalice.cz
WWW stránky
www.ceskaskalice.cz
Občanská vybavenost
Dopravní spojení
Silniční doprava
Česká Skalice je křižovatkou několika silnic. Nejvýznamnější je silnice I. tř. č.33, která vede z Prahy přes Hradec Králové, Jaroměř do Náchoda a dále do Polska. Tato trasa je zahrnuta do celoevropské sítě dálkových silnic označená jako E 12 (Paříž – Praha – Varšava – Moskva). Od jihu vede silnice z Opočna, Nového Města nad Metují směřující na sever do Úpice, dále pak do Trutnova a Krkonoš. Z České Skalice vychází silnice na Červený Kostelec s odbočkou do Ratibořic (Babiččina údolí). Autobusové nádraží se nachází v centru města na Husově náměstí. Kromě místních spojů zde staví i dálkové autobusy.
Železniční doprava
Česká Skalice má napojení na železniční dopravu. Prochází zde nadregionální trať č. 032 Trutnov – Starkoč – Česká Skalice – Jaroměř. Některé spoje jsou dálkové, např. Trutnov – Česká Skalice – Praha. Železniční nádraží je vzdáleno od středu města 800 metrů.
Letecká doprava
Nejbližší mezinárodní dopravní letiště je v Pardubicích (50 km). Pro sportovní, ultralehká letadla a vyhlídkové lety slouží veřejné vnitrostátní letiště v Jaroměři - Josefově (14 km) a v Novém Městě nad Metují (12 km).
Ubytování, stravování
kompletní nabídka na www.ceskaskalice.cz(sekce MĚSTO, horní menu – INFORMAČNÍ CENTRUM – položka UBYTOVÁNÍ, sekce MĚSTO, horní menu – PODNIKÁNÍ – odskok restaurace, hostince, bary)
Návštěvní cíle
Muzeum Boženy Němcové a Textilní muzeum TIBA - www.bozenanemcova.cz, Barunčina škola, Vojenský hřbitov z roku 1866, Ratibořický zámek, Babiččino údolí, Staré bělidlo, Viktorčin splav, Rudrův vodní mlýn
Služby pro návštěvníky
viz. www.ceskaskalice.cz
Comments