Program Městského divadla Dr. J. Čížka v Náchodě na říjen 2014

MĚSTSKÉ DIVADLO DR. JOSEFA ČÍŽKA V NÁCHODĚ / BERÁNEK Náchod a. s. / uvádí v měsíci ŘÍJNU

Sindibád

pondělí 6. 10. 2014 Divadlo Scéna Zlín
v 9.00 hodin Představení pro školy
Omezený počet vstupenek v ceně 50 Kč
lze zakoupit před představením v pokladně divadla 

Radůza

úterý 7. 10. 2014 Vstupné: 320, 300, 280 Kč
v 19.00 hodin Předprodej od 14. 7. 2014

Filharmonie Hradec Králové

středa 15. 10. 2014 900. koncert Komorní hudby Náchod
v 19.00 hodin Housle: Roman Patočka
Dirigent: Jan Talich
Koncert ab. cyklu – skupina „K“
Vstupné: 140, 130, 120 Kč SLEVA
Předprodej od 15. 9. 2014

"Na kole přes Rumunsko do Bosny"

čtvrtek 16. 10. 2014 Dia show Martina Adámka
v 19.00 hodin Přednáškový sál
Vstupné: 60 Kč
Předprodej od 15. 9. 2014

Princezna se zlatou hvězdou na čele

Neděle 19. 10. 2014 Divadelní společnost Julie Jurištové
v 15.00 hodin Činoherní pohádka pro děti
Vstupné: 60 Kč
Předprodej od 15. 9. 2014

NO NAME Acoustic Tour 2014

čtvrtek 23. 10. 2014 Vstupné: 340, 320, 300 Kč
v 19.00 hodin Předprodej od 17. 6. 2014 

Milan Uhde, Miloš Štědroň: Balada pro banditu

středa 29. 10. 2014 Východočeské divadlo Pardubice
v 19.00 hodin Představení ab. cyklu – skupina „A“
Vstupné: 450, 430, 410 Kč
Předprodej od 22. 9. 2014

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK probíhá
v Městském informačním centru v hotelu U Beránka, tel. 491 426 060,
v Informačním centru a muzeu v Novém Městě nad Metují, tel. 491 472 119,
v Cestovním a Informačním centru v Červeném Kostelci, tel. 498 100 657,
v Regionálním informačním centru v České Skalici, tel. 491 453 870
a v Info – Centrum Hronov, tel. 491 483 646.

www.beraneknachod.cz
Sleva 30% na označené programy pro držitele průkazů MěÚ v Náchodě, ZTP a ZTP/P.
Průkazy na vyzvání předložte při kontrole vstupenek.
Vozíčkáři po telefonickém nahlášení na tel.: 737 261 645 vstup zdarma.

Další akce v Městském divadle Dr. Josefa Čížka:
Každou středu Kurzy jógy
od 17.00 hodin Pro začátečníky a mírně pokročilé
od 18.30 hodin Pro pokročilé
Lektorka: Jarmilka Koudelková
Pořádá Beránek Náchod a. s.

Každý pátek Taneční kurzy
od 17 hod. a Pořádá Taneční studio TAKT
od 19.45 hod. manželů Štěpových

Pondělí Screamers - Tyjátr
6. 10. 2014 Pořádá agentura Řemen rock agency
v 19.00 hodin

Radůza
Radůzu objevila v roce 1993 kolegyně Zuzana Navarová, která ji pozvala na koncert skupiny Nerez do pražské Lucerny a byla její patronkou v počátcích kariéry. Zpívající harmonikářka, kytaristka a pianistka, která vystudovala konzervatoř v oboru skladby, vyrostla v jedinečnou šansoniérku. Inspiraci nachází ve folklóru i městských odrhovačkách. Za album ... při mně stůj (2003) získala tři výroční ceny Akademie populární hudby a její desky včetně titulu V hoře (2005) se bez velké reklamy dostaly na přední místa prodejních žebříčků. Rok 2010 byl pro Radůzu přelomový. Založila vlastní label Radůza records, na kterém vydala album Miluju vás, které se drželo 5 týdnů v čele hitparády IFPI. Na podzim 2014 Radůzu čeká práce na hudbě k hranému filmu Tenkrát v ráji scénáristy Josefa Urbana (Habermannův mlýn, Sedm dní hříchu) o osudech prvorepublikového horolezce Josefa Smítka.

900. koncert Komorní hudby Náchod
FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ
Roman PATOČKA - housle
Jan TALICH - dirigent
Program:
Leoš Janáček: Žárlivost, původní předehra k opeře její pastorkyňa
Erich Wolfgang Korngold: Houslový koncert D dur op. 35
Antonín Dvořák: Symfonie č. 7 d moll op. 70 B 141
Roman Patočka (1981) pokračoval po absolvování Pražské konzervatoře u Dagmar Zárubové a Akademie múzických umění u prof. Ivana Štrause ve studiu v Utrechtu a Lübecku. V roce 2009 zakončil mistrovským diplomem studium na Hochschule für Musik Hanns Eisler v Berlíně. Je vítězem a laureátem mnoha soutěží: Mezinárodní interpretační soutěže Pražské jaro, mezinárodních houslových soutěží Leopolda Mozarta v Augsburku, Pabla de Sarasateho v Pamploně, Václava Humla v Záhřebu, Flame v Paříži, Maxe Rostala v Berlíně a dalších. Roman Patočka vystupuje jako sólista s renomovanými orchestry (např. Symfonickým orchestrem Bavorského rozhlasu, Symfonickým orchestrem Severoněmeckého rozhlasu, Nagojskou filharmonií, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Pražskou komorní filharmonií) i dirigenty (Jiřím Bělohlávkem, Vladimírem Válkem, Sirem Charlesem Mackerrasem ad.). V sezóně 2008/2009 byl koncertním mistrem Německého symfonického orchestru Berlín. Jako komorní hráč spolupracuje s Jiřím Bártou, Janem Talichem, Radkem Baborákem, Martinem Kasíkem ad.
Jan Talich (1967) vystudoval Pražskou konzervatoř a poté absolvoval AMU ve třídě Václava Snítila. Již v té době pořádal vlastní recitály a hrál s orchestry po celé republice. Stipendium na další studium obdržel nejprve v USA u Shmuela Ashkenasiho a poté na anglické Guildhall School of Music u Yfraha Neamana. V roce 1989 získal první cenu v Mezinárodní houslové soutěži Václava Humla v Záhřebu, čímž odstartoval svoji mezinárodní sólovou dráhu. Jako sólista vystoupil Jan Talich s orchestry po celé Evropě (Paříž, Birmingham, Londýn, Brusel) i v USA. Jan Talich hraje na housle A. Stradivarius z roku 1729. Pravidelně vyučuje na kurzech doma i v zahraničí – v Telči, Dijonu, Angers, Prades a na Conservatoire Supérieur v Paříži. V posledních letech se stále více věnuje dirigentské činnosti a je žádán jako hostující dirigent mnoha orchestry v České republice i v zahraničí.

"Na kole přes Rumunsko do Bosny"
Dia show Martina Adámka
Martin Adámek podnikl sérii cest na jízdním kole "4x z Náchoda k moři a zpět". Celkem navštívil 22 zemí, vše bylo na kole z domu domů, bez použití vlaku či kamion-stopu. Cesty navazovaly systematicky po směru hodinových ručiček – od jihozápadu přes severozápad a severovýchod až po jihovýchod. Po směru hodinových ručiček byla i každá dílčí cesta. Další rok vyjel vždy tím státem, kterým se loni vrátil.
Tentokrát uvidíte časově nejdelší (trvala téměř 50 dní) cestu z tohoto čtyřlístku – "Na kole přes Rumunsko do Bosny". Měřila přes 3560 km a zavede vás přes Maďarsko a Rumunsko do čtyř zemí bývalé Jugoslávie. Fotky a vyprávění vás provedou maďarskými městy; rumunskými horami, loukami a poli; srbskými kopci; bosenskými údolími mezi skálami i chorvatským pobřežím a stezkami linoucími se mezi plitvickými jezery. Cesta vedla územím pravoslavným, muslimským i křesťanským; na fotkách uvidíte architektonické symboly těchto kultur, jakož i důsledky jejich sousedské nekompatibility.

Princezna se zlatou hvězdou na čele
Klasická pohádka s písničkami na motivy Boženy Němcové
Divadelní společnost Julie Jurištové
Režie: Dana Bartůňková
Hrají : Aneta Krejčíková / Martina Macková, Julie Jurištová, Gustav Hašek / Jiří Krejčí, Milan Duchek, Radovan Snítil / Josef Láska
Děj nás zavede do království krále Dobroslava, jehož jediná dcera princezna Lada právě slaví osmnácté narozeniny. Ty zkazí návštěva obhroublého krále Kazisvěta, který vládne v sousední zemi a nutí Ladu, aby se stala jeho ženou. Lada musí před zlým Kazisvětem z otcovského království uprchnout a hledat štěstí daleko od domova. Při tom se jí zjeví zemřelá matka a dá jí radu, aby se přestrojila za chudé děvče v myším kožíšku. Když Lada v myším kožíšku doputuje do zámku sympatického prince Radovana, pracuje tam v zámecké kuchyni. Potají se vloudí na princův ples a prince okouzlí. Svou totožnost ale skrývá až do okamžiku, kdy Kazisvět na Radovana zaútočí a Radovan pochopí, že neznámá princezna do níž se zamiloval na plese je jeho vlastní kuchtička a svatbě už nic nebrání.
Délka představení cca 65 minut bez přestávky.

NO NAME Acoustic Tour 2014
NO NAME je jedna z nejúspěšnějších slovenských kapel a nejoblíbenější slovenská skupina v České republice. Pro své náchodské fanoušky nachystala bezmála 90 minutový koncert, ve kterém zazní ty největší hity této skupiny. Kapela NO NAME si před časem splnila další muzikantský sen - zahráli své skladby v akustické verzi na koncertě, který odvysílala hudební televize Očko . Toto zpestření jejich hudební kariéry ale spustilo nečekaný zájem pořadatelů o takový koncertní program! " Akustické verze našich písní jsme si nechávali na správný čas , protože jsme takové zpracování naší hudby považovali za jakousi " patronu " , kterou je možné v rámci kariéry vypálit málokrát. No a počkat si na ten správný moment se vyplatilo, "říká spokojeně lídr skupiny Igor Timko. Skupina obdržela mnoho nabídek z různých koutů Čech a Slovenska a najednou byl z toho velký, ale velmi příjemný problém: kam v koncertním kalendáři vtěsnat takové turné, když kapela má své koncertní aktivity naplánované i dva roky dopředu ? ... "Nakonec se nám podařilo uspokojit 21 nabídek a ty koncerty odehrajeme v tomto roce ," upřesňuje Igor. Všichni členové se jednohlasně shodli : " Na tomto programu jsme pracovali téměř půl roku, proto jsme rádi, že to diváci oceňují a že se naše akustické koncerty vyprodávají! Těšíme se na Vás!“

Milan Uhde, Miloš Štědroň: Balada pro banditu
Východočeské divadlo Pardubice
Režie: Michael Tarant
Hrají: Jan Musil / Tomáš Lněnička j. h., Petra Tenorová, Zdena Bittlová, Josef Vrána, Petr Dohnal, Ladislav Špiner, Petra Janečková, Radek Žák a další
Láska, zrada, svoboda! Velký baladický muzikál o osudu obávaného zbojníka Nikoly Šuhaje, muže velkého srdce a živelné nespoutanosti.
Dnes již legendární muzikál, jehož mnohé písně zlidověly, napsal Milan Uhde na motivy románu Ivana Olbrachta Nikola Šuhaj loupežník. Společně s hudebním skladatelem Milošem Štědroněm vytvořili dílo trvalé hodnoty, které poprvé spatřilo světlo světa v brněnském Divadle na provázku v roce 1975 a o tři toky později bylo také zfilmováno.